Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pils muzejs aicina

11.09.2019

Šīs nedēļas nogale, 14. un 15. septembris, Bauskas pils muzejā būs notikumiem bagāta. Mīļi aicinam pievienoties apmeklētāju pulkam.

14. un 15. septembrī būs iespēja aplūkot Latvijas Vīnkopju un Vīndaru biedrības organizēto ikgadējo izstādi "Latvijas vīnogas 2019"

Septembris katru gadu ir vīnogu ražas mēnesis, kad, kā jau ierasts, notiek izstādes, kurās tiek vērtēts, kāds šis gads ir bijis vīnkopjiem. Izstādes apmeklētājus, kā jau katru gadu, arī šogad priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Izstādi "Latvijas vīnogas 2019" organizē Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība.

Latvijas vīnogu izstāde Bauskas pilī apmeklētājiem būs atvērta: sestdien, 14. septembrī, no plkst. 10:00 līdz 19:00 un svētdien, 15. septembrī, no plkst. 10:00 līdz 15:00.

14. un 15. septembrī Eiropas Kultūras mantojuma dienas

2019. gadā Eiropas Kultūras mantojuma dienu tēma "Restaurācija"  izvēlēta, lai pievērstu lielāku uzmanību restaurācijas nozares un profesijas attīstības nākotnes izaicinājumiem, stiprinātu profesionalitāti, veicinātu autentiskuma izpratni un oriģinālās substances informatīvās un sajūtu radošās nozīmes novērtēšanu un cienīšanu.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvalde kā nozīmīgu restaurācijas piemēru Bauskas novadā izvirzījusi Bauskas pilsdrupas ar parku - 17. gs. fasādes restaurācija un krāšņu kolekciju.

Bauskas pils muzejā sestdien 14. septembrī tiek organizētas divas tematiskas lekcijas:

plkst.15.00 "Bauskas pils fasāžu apmetuma dekoratīvā apdare", M. Skanis
plkst.16.00 "Bauskas pils arheoloģisko izrakumu krāšņu keramikas kolekcija – izpēte, saglabāšana, eksponēšana", I. Līne

Papildinot lekcijas, Bauskas pilī 14. un 15. septembrī 9.00-19.00 būs aplūkojama ekspress foto izstāde "Sgrafito fasāžu dekoratīvā apdare Eiropas arhitektūras pieminekļos".

Vairāk informācijas par pārējiem Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākumiem: https://mantojums.lv/lv/EKMD/

15. septembrī no plkst.11:00 – 16:00  2. Zemgales krieviņu ražas svētku saiets.

Mūsdienu votu laikmeta izaicinājumi. Votu dzīves ritums – tradīcijas, folklora, stāsti. Votu tradīciju iedzīvināšana Bauskas pils pagalmā - dziesmas, spēles un votu virtuve.

Vairāk par pasākumu https://ej.uz/zemgales_krievini_saiets

Informāciju par pasākumiem aicinam aplūkot muzeja mājas lapā www.bauskaspils.lv un sociālajā vietnē Facebook https://www.facebook.com/bauskaspils/

 

Elīna Jegorova

Bauskas pils muzeja

Sabiedrisko attiecību-klientu apkalpošanas vadītāja

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pils muzejs aicina

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!