Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Par ventiem var saņemt atlaidi Sumatas degvielas uzpildes stacijās [0] 

15.11.2011

Arvien paplašinās arī ventu izmantošanas vietu skaits un pieejamo pakalpojumu klāsts. Šobrīd 23 vietās, norēķinoties ar ventiem, var saņemt dažādas atlaides.

Starptautiska fotoizstāde „Ērgļi pāri robežām” [0] 

14.11.2011

No 16. novembra līdz 30. decembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma starptautiska ceļojoša fotoizstāde „Ērgļi pāri robežām”. Izstāde ir foto stāsts par divu retu un aizsargājamu plēsīgo putnu – jūras ērgļa un zivjērgļa – dzīves stāstiem. Izstādē būs redzami šo harizmātisko putnu portreti, mājas un ģimenes, kā arī medību stāsti. Fotogrāfiju autori ir Igaunijas un Latvijas dabas fotogrāfi.

NRC "Vaivari" atklāj renovēto Hidroterapijas kompleksu [0] 

14.11.2011

Nacionālajā rehabilitācijas centrā „Vaivari"" 11.novembrī tiks atklāts renovētais Hidroterapijas komplekss ar minerālūdens peldbaseinu. Renovācija veikta ERAF projekta ietvaros, rekonstrukcijas darbus veica SIA „RE&RE". Minerālūdens peldbaseins lieliski atbilst balneoterapijas prasībām.

Gatavosimies brīvdienu izbraucienam „Muižkungu pēdās Zemgalē”  Video

11.11.2011

Tiesa, līdz 25. februārim, kad tūrisma portāls www.atputasbazes.lv īstenos kārtējo Latvijas iepazīšanas projektu – ziemas tūrisma ralliju jeb brīvdienu izbraucienu „Muižkungu pēdās Zemgalē”, vēl ir daži mēneši. Tomēr šoreiz mēs aicinām dalībniekus gatavoties savlaicīgi, jo tik savdabīgs maršruts un piedzīvojumi, „dzenot pēdas”, iespējams, vēl nebūs bijis. Vēstures ziņās iedziļinoties, aizvien vairāk rodas interese izdibināt Kurzemes – Zemgales hercogu un jo īpaši Ketleru un Bīronu dzimtu likteņus un dzīves līkločus Latvijā, izpētīt, kādus labos darbus un varbūt arī „nedarbus” atstājuši Pāleni, Mēdemi, Līveni, Hāni un vēl citi kungi un kundzes.

Karostas cietums atkal iekļauts pasaules viesnīcu TOPā [0] 

10.11.2011

Lielbritānijas portāls Aol.co.uk ceļojumu sadaļā ir izveidojis sarakstu “10 labākās cietumu viesnīcas pasaulē“ (http://travel.aol.co.uk/2011/11/03/locked-up-ten-prison-hotels/). Arī Karostas cietums iekļuvis minētajā viesnīcu izlasē blakus tādām luksus viesnīcām kā piemēram, Libery Hotel Bostonā, Four Seasons Hotel Stambulā un bijušajai pilij Malmaison Oksfordā, kas arī visas iekārtotas agrākajos cietumos.

Lāčplēša diena Cēsīs pie mirdzošās Latvijas kontūras [0] 

09.11.2011

Cēsīs Lāčplēša dienas atzīmēšana vērsta uz trīs lielākajiem notikumiem - lāpu gājienu pilsētā, brīvdabas kino seansu demonstrēšanu kultūrvēsturiski nozīmīgā vietā un mirdzošās Latvijas kontūras izveidi Pils parka estrādē.

Kad rudens un ziema tiekas – Mārtiņdiena Turaidā klāt!  [0] 

08.11.2011

Laikā, kad raža novākta un rudens tiekas ar ziemu, Turaidas muzejrezervāts aicina svinēt senos gadskārtu svētkus – Mārtiņdienu, lai kopā izdzīvojot senās tradīcijas, smeltos spēku sagaidīt ziemas saulgriežus un jaunu pavasari. Mārtiņdienā Turaidā viesi aicināti pulcēties sestdien, 12. novembrī plkst. 14.30, līdzi ņemot dārzā izaudzēto burkānu, kāli, rāceni vai kādu garšvielas zālīti, ko pievienot gaiļa zupai, kas kopīgi svētku laikā tiks vārīta un baudīta.

Brīvdienu izbrauciens „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”  [0] 

07.11.2011

2012. gada 28. jūlijā tūrisma portāls www.atputasbazes.lv aicina piedalīties brīvdienu izbraucienā – vasaras tūrisma rallijā “Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”. Brīvdienu izbrauciena sākums pie krodziņa “Raganas ķēķis” (Rīgas – Valmieras šosejas 46.km). Ceļojuma noslēguma pasākums Minhauzena muzejā Duntē. Tūrisma rallija laikā visas dienas garumā iecerēts pabūt un izjust Minhauzena iespējamās un neiespējamās nerātnības Pārgaujas, Raunas, Smiltenes, Kocēnu, Burtnieku, Naukšēnu, Rūjienas, Mazsalacas, Alojas, Limbažu un Salacgrīvas novados.

Jaunumi Abavas senlejā [0] 

07.11.2011

Iespējams, ka daži acīgākie kandavnieki ir pamanījuši jaunas norādes, uz kurām attēlots velosipēds un norādīts virziens. Nekas tāds Kandavā līdz šim nav bijis. Tāpēc vēlos pastāstīt vairāk par tām un par citiem jaunumiem Abavas ielejā. Šajā gadā biedrība „Abavas ielejas attīstības centrs” sadarbībā ar Kandavas novada domi un Kandavas Tūrisma informācijas centru īsteno Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) atbalstīto projektu „Abavas vide”

Latvijas slēpošanas trases jau sagatavotas ziemas sezonai un gaida sniegu. [0] 

04.11.2011

Latvijas slēpošanas trases jau sagatavotas ziemas sezonai un gaida sniegu, pastāstīja aptaujātie slēpošanas atpūtas bāzu pārstāvji.

Ar koncertu "Skaista mūzika trio" atklās koncertciklu IEDEDZ GAISMU  

03.11.2011

Arī šogad kamermūzikas koncertu cikls IEDEDZ GAISMU aicina gada tumšākos mēnešus izgaismot ar siltiem kamermūzikas vakariem mājīgajā Promenade Hotel Hika zālē. Atklāšanas koncerts Skaista mūzika trio notiks 17. novembrī plkst. 18.00 ar Latvijas Nacionālas Operas trio piedalīšanos.

Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņdienas svinībām 6. novembrī [0] 

01.11.2011

Šo svētdien,6. novembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no 12.00 līdz 16.00 norisināsies Mārtiņdienas svinības.Plkst. 12.00 no muzeja Galvenajiem vārtiem sāksies masku gājiens folkloras kopas „Milzkalnieki” vadībā. Kurzemes sētā - danči un rotaļas, manteļskurstenī karsta zālīšu tēja, radošā masku darbnīca bērniem un senās koka spēles amatnieka Aldoņa Baldiņa vadībā.

Kāzu muzejs radis jaunu mājvietu [0] 

01.11.2011

No 8.novembra Kāzu muzejs radis jaunu mājvietu – Vecgulbenes muižas teritorijā, Gulbenē, Brīvības ielā 8.

Nebijis notikums! [0] 

31.10.2011

Pirmo reizi tūrisma izstādē-gadatirgū ''Balttour 2012'' piedalīsies Rietumāfrikas valsts, kas ir slavena ar kakao audzēšanu, tūristu iecienītajām senajām pilīm un vergu pazemes cietumiem – Gana.

Ventspils ventus saņēmuši jau 9594 cilvēki, tiek drukāts ceturtais miljons ventu [0] 

27.10.2011

Ventspils ventus saņēmuši jau 9594 cilvēki, bet mājas lapas www.visitventspils.com Ceļojuma konstruktorā klipus izveidojuši jau 420 cilvēku un 97 no tiem Tūrisma informācijas centrā saņēmuši solītos 500 ventus.

Komēdija „PUSE NO SIRDS” Ventspilī – maksā ar ventiem un ej uz izrādi lētāk! [0] 

27.10.2011

Iemīļotie aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš jaunajā komēdijā „Puse no sirds” viesosies Ventspils Kultūras centrā 5. novembrī. Izmantojot Ventspils ventus, biļetes uz izrādi „Biļešu Servisa” kasēs iegādājamas par izdevīgāku cenu.

Turaidas muzejrezervāts aicina godināt Krišjāni Baronu dzimšanas dienā [0] 

27.10.2011

Turaidas muzejrezervāts, veļu mēneša pēdējo dienu, 31. oktobri, aicina sākt ar skanīgu tautasdziesmu, tādējādi godinot folkloristu, publicistu un sabiedrisko darbinieku Krišjāni Baronu viņa 176. dzimšanas dienā

Krima – ''Balttour 2012'' kūrorts - partneris [0] 

25.10.2011

"Pasaule miniatūrā" vai "Muzejs zem klajas debess" – tā tiek dēvēta viena no visskaistākajām vietām uz zemes – Krima, kas tūrisma izstādē ''Balttour 2012'' debitēs kā partnerkūrorts.

Bruņutransportieris ''Sonderkraftfahrzeug 251'' ieņems Ķīpsalu! [0] 

25.10.2011

Šāvieni un granātu sprādzieni – tas lai paliek pagātnē! Bet apskatīt vēstures liecību – vācu bruņutransportieri Sdkfz 251 un sajust 20., 30. gadu kūrortu noskaņas tūrisma izstādē ''Balttour 2012'' piedāvās Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūra.

Parīzē parādījies pirmais miega bārs. [0] 

25.10.2011

Šodien nevienu nevar pārstigt ar ūdens vai skābekļa bāru, bet Parīzē parādījusies jauna formāta iestāde, kur apmeklētājiem tiek piedāvāts nevis kokteilis "Monako" vai kafija, bet iespēja pagulēt. Atšķirībā no klubiem un diskotēkām, kur viesi var palikt nomodā visu nakti, bārā ZZZ Zen var pavadīt diendusu.

Krievijā tiks palielināts Igaunijas konsulātu darbinieku skaits  [1] 

25.10.2011

Savlaicīga vīzas saņemšanas uz Igauniju vairs nav problēma.

Igaunija ņēmusi vērā pagājušā gada kļūdas, kad pieprasījums pēc vīzām pirms Jaunā gada bija tik liels, ka konsulāts nevarēja tikt ar to galā. Šogad valstī tiks piesaistīts vairāk darbinieku, lai palīdzētu organizēt vīzu izsniegšanu visiem to gribētājiem.

AdventureRide foto konkurss [0] 

24.10.2011

AdventureRide sadarbībā ar FotoBlog.LV un AtpūtasBāzes.LV izsludina sezonas konkursu par labāko zirga foto brīvā dabā. Darbu iesniegšana līdz 30.novembrim saskaņā ar nolikumu. Balvās gan AdventureRide abonementi, gan dāvanu kartes.
 

Brīvdabas muzejs uzsāk 2011. gada ziemas sezonu  [0] 

24.10.2011

Kad pēdējie lauku darbi padarīti, arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona. No 1. novembra muzejs apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00 par pazeminātu ieejas maksu, bet noteiktas ēkas par atsevišķu samaksu tiks atvērtas pēc pieprasījuma.

Jūrmalā notiks astotais Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā [0] Video

21.10.2011

“Jūrmala un konkrēti Lielupe ir ideāli piemērota, lai te varētu organizēt plašus ziemas peldēšanas pasākumus. Pilsētā ir attīstīta infrastruktūra, kā arī ir šādām iecerēm pretimnākoša vadība," izvēli 2012.gada janvārī rīkot Jūrmalā Pasaules čempionātu ziemas peldēšanā skaidro Starptautiskās ziemas peldēšanas asociācijas prezidente Mariia Yrjö-Koskinen, informē Aleksandrs Jakovļevs, ziemas peldētāju kluba “Jelgavas roņi" prezidents.

Cēsīs filmēs epizodes amerikāņu mākslas filmai [0] 

21.10.2011

Cēsīs tiks filmētas epizodes asa sižeta amerikāņu mākslas filmai „Nevsky prospect”. Filma ir starptautisks projekts, kas top sadarbojoties Dienvidkalifornijas Universitātes Kinematogrāfijas skolai (USC School of Cinematic Arts) ar Latvijas filmu studiju RFS (Rīgas Filmu studija).

Rundāles pilī izstāde „Dievinātā Doroteja”  [0] 

21.10.2011

2011. gada 3. februārī Rundāles pilī ar izstādes „Dievinātā Doroteja” atklāšanu tika atzīmēta Kurzemes hercogienes Annas Šarlotes Dorotejas 250 gadu jubileja. Izstādē atspoguļota hercogiene Doroteja dažādu mākslinieku skatījumā un rakstos.

Brāļu Auzānu jaunās koncertprogrammas „Rokasspiediena attālumā...” dziesmas jau radio stacijās  

20.10.2011

Atis un Jānis Auzāni kopā ar pavadošo mūziķu sastāvu intensīvi gatavojas jaunās koncertprogrammas „Rokasspiediena attālumā...” pirmajiem koncertiem, kas plānoti jau šajā nedēļas nogalē. Šobrīd zināmas jau vairāk nekā 40 koncertu norises vietas visā Latvijā, līdz pat nākamā gada martam. Līdzās saspringtam mēģinājumu grafikam, kā arī gaismas, skaņas un dekorāciju plānošanai, ierakstīti arī pirmie dziesmu aranžējumi.

Karostas cietums saņems EDEN balvu [0] 

19.10.2011

Karostas cietuma pārstāve Monta Krafte piektdien Līgatnē piedalīsies EDEN Latvija videofilmu prezentācijā un svinīgajā filmu pasniegšanā šī gada EDEN uzvarētājiem. Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju jau piekto gadu Latvijā organizē Eiropas Komisijas EDEN (European Destinations of Excellence) projektu konkursu.

Maskava kļūs par dārzu pilsētu [0] 

18.10.2011

Maskavas pilsētas dome sola investēt pilsētas tūrisma industrijā un savest kārtībā visas galvaspilsētas atpūtas teritorijas.

Nodrukāts otrs miljons Ventspils ventu [0] 

18.10.2011

Trešdien, 19.oktobrī plkst. 8:00 Ventspils Tūrisma informācijas centra apmeklētājiem atkal būs pieejami Ventspils venti. Otrs miljons ventu ir nodrukāts un ir ceļā uz Ventspili.

Jaunajam pārim un kāzu viesiem Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs ir izveidojis īpašu programmu. [0] 

18.10.2011

Muižas klētī - atklātajā krājuma glabātavā - norisinās gan senas, gan simboliskas izdarības. Jaunais pāris tiek aicināts kopīgi iedegt klētī kāzu lukturi un saņemt savu laimes pogu, caur kuru ar virvju vijamajiem kāsīšiem abiem kopīgi jāveido savas jaunās dzīves pirmais pavediens.
 

Konference par Ziemeļlatgali 26. – 27.oktobrī!  [0] 

18.10.2011

Ziemeļlatgales teritorija, ņemot vērā visas vēsturiskās, ģeogrāfiskās un sociālās sakritības, līdz pat šodienai ir īpatnējs tradicionālās kultūras novads. Aktuāls kļuvis jautājums – kas tad ir šis atšķirīgais Ziemeļlatgalē?

Atklās fotoizstādi „Ventspils 2011” [0] 

18.10.2011

Piektdien, 21.oktobrī, plkst. 12:00 Prāmju termināļa ēkā Dārza ielā 6 atklās labāko Ventspils 2011.gada fotoattēlu konkursam iesniegto darbu izstādi.

Kā tērēt Ventspils ventus? [0] 

18.10.2011

Ap 3000 ventspilnieku un pilsētas viesu kļuvuši par Ventspils ventu īpašniekiem un mājas lapas www.visitventspils.com sadaļā „Ventspils venti” iespējams noskaidrot, kur tos tērēt.

Jūrmala pirmo reizi piedalīsies veselības izstādē Somijā „Terveys 2011” [0] 

17.10.2011

Š.g. 21. līdz 23. oktobrī Jūrmala kopā ar kūrortviesnīcu „Baltic Beach Hotel” un Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāvniecību Skandināvijas valstīs pirmo reizi ar stendu piedalīsies lielākajā Somijas veselības izstādē „Terveys” Skandināvijas valstīs. Tā ir viena no nozīmīgākajām veselības izstādēm, kas pulcē lielu veselības nozares, tūrisma profesionāļu un potenciālo Jūrmalas apmeklētāju skaitu īpaši piesaistot ar piedāvājumu rudenim un ziemai.

Palielinās Jūrmalas pilsētas viesu skaits, kuri izmanto vilcienu. [0] 

17.10.2011

Šī gada deviņos mēnešos Pasažieru vilciens maršrutā Rīga - Dubulti pārvadājis par 31 procentiem vairāk pasažieru nekā pērn šajā pašā periodā.

Jūrmala piedalīsies tūrisma izstādēs 2012.gadā [0] 

17.10.2011

Pēc 2011.gada 29.septembra Jūrmalas pilsētas domes atbalsta lēmuma, Jūrmalas pilsētas dome ir iesniegusi projektu „Jūrmalas un Latvijas kūrortpilsētu dalība ārvalstu starptautiskajās tūrisma izstādēs un gadatirgos” Latvijas investīciju un attīstības aģentūrai atbalsta programmas „Uzņēmējdarbība un inovācijas” 2.3.1.1.1. apakš aktivitātē „Ārējo tirgu apgūšana - ārējais mārketings” līdzfinansējuma saņemšanai no ERAF 50% apmērā.

Venti sāk pietrūkt  [0] 

14.10.2011

Tik milzīgu interesi par jauno Ventspils naudu neviens nebija gaidījis, tāpēc visticamāk pirmais nodrukātais miljons līdz piektdienas pēcpusdienai būs jau izdalīts. Ventu izsniegšana varēs turpināties nākamajā nedēļā, jo tiek drukāts jau otrs miljons ventu. Par ventu izsniegšanas atsākšanu īpaši informēsim ar laikraksta Ventas Balss, radio palīdzību, kā arī mājas lapā www.ventspils.lv un www.tourism.ventspils.lv

Noslēdzies gada dzīvniekam veltītais konkurss [0] 

13.10.2011

Ir noslēdzies gada dzīvniekam veltītais komiksu un karikatūru konkurss „Gribi tici, gribi nē!”. Konkursa mērķis bija popularizēt Latvijas Dabas muzeja gada dzīvnieku 2011 – sikspārni – Eiropas platausi, kas ir rets un aizsargājams zīdītājdzīvnieks un iekļauts ES Biotopu direktīvas II pielikumā.

Jau 500 cilvēku saņēmuši Ventspils ventus  [0] Video

13.10.2011

Interese par Ventspils ventiem ir milzīga. Ventspils Tūrisma informācijas centrā, kas pārvērties Ventspils ventu (VV) bankā, venti izsniegti jau ap 500 cilvēkiem un interese turpina augt. Lai apkalpotu klientus pēc iespējas ātri, Tūrisma informācijas centram piesaistīts papildus personāls.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!