Trešdiena, 26. Februāris, 2020
Mētra, Evelīna, Aurēlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

11.jūnijā Cēsīs RETROmance - lirisks lidojums laikā [0] 

03.06.2011

11.jūnijā no plkst.12:00 Pils dārzs elpos 20.-30. gadu noskaņās sajūtas, ievelkot citā laikā un telpā. Dāmas salonos, monopols, šahs, retro auto un dzīvā mūzika zaļumballē ikvienam apmeklētājam garantēs īpašu, lirisku lidojumu laikā.

Dižā Baltijas apceļošana 2011 un Cēsu pils [0] 

03.06.2011

Cēsu pilsmuižas komplekss ar apskates objektu Viduslaiku pils, piedalās trīs Baltijas valstu organizētā atraktīvā tūrisma kampaņā Dižā Baltijas apceļošana 2011.

Aicina tirgotājus un amatniekus piedalīties Ventspils svētku tirdziņos [0] 

02.06.2011

Kā jau katru gadu, Ventspils pilsētas pašvaldības rīkotajos lielākajos svētku pasākumos bez dziesmām, dejām un jautrām aktivitātēm ikvienam būs iespēja arī iegādāties tepat Latvijā ražotu preci – amatnieku darinājumus, Latvijā ražotu pārtiku vai kādu puķu stādu, ar ko izrotāt māju un dārzu.

Saulkrastu novada tūrisma sezona ir klāt [0] 

01.06.2011

Lai gan ziema šogad bija barga un gara, tūrisma sezona atnākusi ar patīkamiem pārsteigumiem.Šovasar darbu uzsāks bērnu rotaļlaukums Zvejniekciemā. Projekta ietvaros tiks izbūvēts jauns rotaļu laukums bērniem. Saulkrastu novada Domes projektu vadītāja Anita Līce stāsta: „Projekts ir nozīmīgs gan Saulkrastu novada iedzīvotājiem, gan viesiem. Tas sekmēs ne tikai drošas bērnu aktivitātes svaigā gaisā, bet arī sakārtos laukumam paredzēto vietu, kas ir ainaviski patīkama un atpūtai iecienīta. Šī rotaļu laukuma būvniecību plānojam pabeigt jūnija beigās.”

Veiksmīgākie EDEN konkursa dalībnieki [0] 

01.06.2011

Eiropas Komisijas EDEN (European Destinations of Excellence) projekta konkursu Latvijā organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju (EM). EDEN projekta tēma šogad bija „Arhitektūras pieminekļu atjaunošana par tūrisma objektiem”, un kopumā konkursam šogad tika iesniegti 12 pieteikumi. Par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi (EDEN) Latvijā 2011. gadā atzīts projekts „Līgatnes papīrfabrikas ciemats – strādnieku vēsturiskā dzīvesveida liecinieks”, kuru iesniedza Līgatnes novada dome.

Tukuma Mākslas skolas izstādē 36 audzēkņu darbi [0] 

31.05.2011

4. jūnijā 11.00 Mākslas galerijā "Durvis" (Brīvības laukumā 21) Tukuma Mākslas skolas absolventu diplomdarbu izstādes atklāšana. Izstādē būs skatāmi 36 talantīgu absolventu mākslas darbi, kas izstrādāti pasniedzēju Ilzes Pauliņas, Ineses Auziņas, Guntas Čivles, Egitas Dumbres un Kristapa Helviga vadībā.

Apceļo dzimto zemi arī jūnijā!  

31.05.2011

2011. gada 4., 11., 18. un 25. jūnijā SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" sadarbībā ar a/s "Pasažieru vilciens" pēc veiksmīgiem braucieniem maija mēnesī turpina rīkot saskaņotos, tematiskos braucienus no Rīgas līdz Gulbenei, Stāmerienei un Alūksnei.

Izdots jaunās sezonas „Madonas novada tūrisma ceļvedis” [0] 

30.05.2011

Vasara ir laiks, kad cilvēku dzīves ritms ievērojami pārkārtojas - kā nu kuram, citam steidzīgie ikdienas darba pienākumi mijas ar dārza darbiem, skolēnu vecākiem jādomā par bērnu brīvlaika pavadīšanu, omītes biežāk ciemos var sagaidīt savus mazbērnus, jāpaspēj apciemot un uzņemt ciemos tālie radi un draugi, jāapmeklē kāds no interesantajiem pasākumiem. Katram mums ir sava vasara, bet lielākai daļai cilvēku viens no vasaras centrālajiem notikumiem ir atvaļinājums. Un kas gan tas par atvaļinājumu, ja tajā netiek plānots kāds skaists ceļojums. Dažkārt pat nav nozīmes, vai ceļojums ved uz tālām pasaules zemēm vai tā laikā tiek apmeklēts kāds skaists Latvijas novads, jo lielāko prieka daļu un pozitīvo emociju devu dod nevis nobraukto kilometru skaits, bet pats ceļošanas process.

Aicina ekskursijā pa Lībiešu krastu [0] 

30.05.2011

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) vasaras ekskursiju sezonu sāk ar ceļojumu uz Dundagas novadu. 4. un 5.jūnijā tur notiek Slīteres ceļotāju dienas, kurās tiek piedāvāti izpētes pārgājieni, izbraucieni ar velosipēdu vai kuģīti pieredzējušu gidu vadībā. Liepājniekiem būs iespēja apmeklēt nostāstiem apvīto Dundagas pili, kurā mīt Zaļā jumprava un uzkāpt Slīteres bākā. 5 km garā pārgājienā pa lībiešu ciemiem varēs iepazīties ar zvejnieku sadzīvi un apskatīt Košraga zvejnieku mājas, kapus un Pitraga baznīcu, kā arī redzēt, kā satiekas Dižjūra ar Maģjūru Kolkas ragā.

Latvijas Dabas muzejā izstāde „Orhidejas, eksotika un zemūdens pasaule” [0] 

30.05.2011

No 1. līdz 5. jūnijam Dabas muzeja apmeklētājiem būs skatāma izstāde „Orhidejas, eksotika un zemūdens pasaule”, kas top sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju, Latvijas Akvāristu klubu un Lietuvas Orhideju draugu biedrību.

Liepājā 1.jūnijā tiks atklāta pastaigas „Tiksimies Rožu laukumā!” sezona [0] 

30.05.2011

Jau devīto gadu liepājniekiem un pilsētas viesiem vasaras sezonā ir patīkama iespēja kopā ar profesionālu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu pilsētas centru. Tās laikā varēs skatīt Liepājas panorāmu no Sv.Trīsvienības katedrāles torņa, izbaudīt romantisko ieliņu burvību un uzzināt ar tām saistītos mītiskos nostāstus.

Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz festivāla VIA BALTICA koncertiem  Video

27.05.2011

Visās Biļešu Servisa tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz festivāla VIA BALTICA koncertiem, kuri no 20. līdz 27. augustam norisināsies Liepājā. Vieni no labākajiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mūziķiem atskaņos gan mūsdienu mūzikas klasiku, gan skaņdarbus vieglākos džeza un tango žanros. Festivāls veltīts vēsturiskās akcijas „Baltijas Ceļš” atcerei.

Gandrīz 2000 dalībnieku visā Latvijā „Jauno satiksmes dalībnieku forums” [0] 

26.05.2011

“Jauno satiksmes dalībnieku forums 2011” 1. kārtas sacensības no 18. aprīļa līdz 25. maijam notika visos Latvijas novados un lielākajās pilsētās.
Piedalīties tika aicināti bērni, kas dzimuši 1999., 2000. vai 2001. gadā. Viņi veidoja komandas, kur katrā 3 meitenes, 3 zēni, atbildīgais skolotājs un piedalījās sacensībās.
 

Slīteres nacionālā parka Ceļotāju Diena 4.-5. jūnijā. [0] Video

26.05.2011

Slīteres Ceļotāju Diena (SCD) šogad notiek jau otro reizi, un šogad tā sola daudz jaunu pārsteigumu un piedzīvojumu visiem ceļotājiem. Šajā dienā iepazīt Slīteres nacionālo parku un sajust leģendārās piejūras dzīves garšu varēs daudz spilgtāk, nekā parastā nedēļas nogales izbraucienā. Bez maksas varēs izmēģināt visu, ko apmeklētājiem piedāvā Slīteres Nacionālais parks.

Latvijas puķu draugi pulcēsies Ventspilī [0] 

25.05.2011

23. jūlijā Ventspils pilsēta aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju izbaudīt vasaras pilnbriedu, kopīgi atzīmējot „Ziedu dienu 2011”.

Kaktusu un citu sukulentu izstāde Dabas muzejā [0] 

23.05.2011

No 25. līdz 29. maijam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma izstāde „Kaktusi un citi sukulenti”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu audzētāju biedrību.

Daugavpilī sākusies pieteikšanās starptautiskajam mākslas plenēram „Marks Rotko 2011” [0] 

23.05.2011

Starptautiskais mākslas plenērs “Marks Rotko 2011” tiek organizēts pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko dzimtajā pilsētā – Daugavpilī. Marka Rotko plenēri Daugavpilī ir ikgadējs pasākums, kuru kopš 2005.gada rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde. Plenērs tradicionāli katru gadu notiek no 14. septembra līdz 25.septembrim.

Kolonna Hotel Kuldīga kļūs par pirmo velosipēdistiem draudzīgu naktsmītni Latvijā [0] 

23.05.2011

Jau agrāk ziņots, ka 21. maijā, Kuldīgā atklās nākamās paaudzes velotūrisma sistēmu,- krustojumu velomaršrutu tīklu, kas paredz ne tikai ērtāku orientēšanos apvidū, bet arī uzlabot uzņēmējdarbības vidi vietās, kur attīstās velotīkls.

Pirmie Alūksnes novada svētki ! [0] 

23.05.2011

Nākamās nedēļas nogalē - 27. un 28. maijā Alūksnē notiks pirmie Alūksnes novada svētki. Par godu senā Atzeles novada deviņsimtgadei svētkiem dots nosaukums „Pēc 900 pavasariem”.

Turaidas pils tornī 29. maijā notiks sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis” [0] 

20.05.2011

Lai sabiedrībai atgādinātu seno stāstu par ziņnešiem, kas viduslaikos steigušies pie bīskapa Turaidā vēstīt par svarīgākajiem notikumiem Rīgā un apkārtnē, jau tradicionāli Turaidas pils galvenajā tornī notiks sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis”, kuru rīko sporta biedrība „A2”, sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un Siguldas novada domi.

Ventspils pilsētas pašvaldības vadība ar tūrisma uzņēmējiem spriež, kā pagarināt tūristu uzturēšanās ilgumu pilsētā  [0] 

20.05.2011

Trešdien, 18.maijā, Ventspils pilsētas pašvaldības vadība tikās ar Ventspilī strādājošajiem tūrisma uzņēmējiem, lai informētu par šai vasaras tūrisma sezonai sagatavotajiem jaunumiem un atbalstu tūrisma nozares uzņēmējiem, kā arī izzinātu uzņēmēju viedokli par pašvaldības darbu šajā jomā un ierosinājumus tā pilnveidošanai.

30. jūlijā tiekamies Latgalē [1] 

19.05.2011

Latvijas vasara aizvien vairāk ieņem tai pienākošās tiesības, un pamazām tuvāks kļūst arī 30. jūlijs un portāla www.atputasbazes.lv rīkotais šīs vasaras lielais pasākums – tūrisma rallijs „Piedzīvojums Latgalē”. Nu jau varam droši atklāt, ka tūrisma rallija maršruts vedīs pa Līvānu, Daugavpils, Krāslavas, Aglonas, Dagdas, Ludzas un Rēzeknes novadiem. Starts Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā no plkst. 09.00 līdz 10.00, noslēgums viesu namā „Leiči” pie Pušas ezera (Rēzeknes novads). Dalībniekiem „Leičos” lūgums ierasties laikā no plkst. 20.00 līdz 21.00. Noslēguma pasākums un dalībnieku apbalvošana plkst. 21.30.

Jaunās ekspozīcijas „Cilvēks un vide” atklāšana Dabas muzejā [0] 

18.05.2011

Noslēdzot muzeja 165. jubilejas gadu, 2011. gada 25. maijā Latvijas Dabas muzeja apmeklētājiem durvis vērs jaunizveidotā ekspozīcija „Cilvēks un vide”, kas atjaunota ar Norvēģijas divpusējā finanšu instrumenta un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu.

Liepājas Karostas cietumā viesosies Latvijas Antīko automobiļu klubs [0] 

18.05.2011

22.maijā no pulksten 12:00 līdz 14:00 Karostas cietumā viesosies aptuveni 25 retro automašīnas kopā ar to īpašniekiem un līdzjutējiem. Biedrības "Latvijas Antīko automobiļu klubs" Padomju tehnikas sekcija šogad atklāj sezonu 21.-22. maijā, dodoties uz Kurzemi – uz Pedvāli, Pāvilostu un Liepāju. Atklāšanas pasākuma temats - "Nacionālās zvejas īpatnības".

Turaidā dziedās un dejos pulkiem bērnu un jauniešu [0] 

18.05.2011

Svētdien, 22. maijā, no plkst. 10.00 līdz 15.00 Turaidas muzejrezervātā noslēgsies XVII Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku”. No visiem Latvijas novadiem savu dziesmu un danču pūru izrādīs vairāk kā 1000 svētku dalībnieku, apliecinot līdzdalību tradicionālās kultūras mantojuma apguvē un popularizēšanā. Pirmā svētku diena norisināsies 21. maijā Krimuldas novada Lēdurgas pagastā

Livonijas svētki Wendene / Āraiši 2011 – šī gada krāšņākie viduslaiku svētki Latvijā [0] 

17.05.2011

Šī gada 21. un 22. maijā pašā Livonijas sirdī – Cēsu pilsnovadā norisināsies krāšņākie viduslaiku Livonijas svētki, kuru ietvaros laika pārbaudi izturējusī augstā māksla, mūzika, prasmes, modes un sacensību gars atdzīvinās Cēsu pili sestdienā, 21. maijā, un svētdienā, 22.maijā brīvdabas noskaņās dārdinās Āraišu vēsturisko centru.

Apceļo dzimto zemi!  

17.05.2011

2011. gada 21. un 28. maijā SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" sadarbībā ar a/s "Pasažieru vilciens" rīkos saskaņotos, tematiskos braucienus no Rīgas līdz Gulbenei, Stāmerienei un Alūksnei.

Latvijas Dabas muzejā tulpju izstāde  

16.05.2011

Dabas muzejā no 18. līdz 21. maijam būs aplūkojama, sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību, rīkotā izstāde „Tulpes”, ar kuru tiek atklāta ziedu izstāžu sezona muzejā.

Pāvilostas pilsētas svētki [0] 

16.05.2011

21. un 22. maijā Pāvilostas pilsēta svinēs savu nu jau 132 jubileju. Tās vēsture aizsākusies līdz ar ostas izbūvi Sakas upes grīvā. Nosaukumu (Paulshafen) tā ieguvusi 1879. gadā, kad Upesmuižas barons Otto fon Lilienfelds svinīgā ceremonijā iemūrēja loču mājas pamatakmeni un tajā pašā dienā nokristīja nākamo pilsētu sava brāļa Kurzemes gubernatora Pāvila fon Lilienfelda (Paul von Lilienfeld) vārdā par Paulshafen jeb Pāvilostu

Brīvdabas muzejā tiks atklāta izstāde „Piens traukos”. [0] 

16.05.2011

Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks atklāta izstāde „Piens traukos”. Izstādē aplūkojami piena trauki no Brīvdabas muzeja krājuma, kas darināti laika posmā no 19. gs. līdz 20. gs. 30. gadiem. Izstādes noskaņu papildina ilustrācijas no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma, kā arī mūsdienu mākslinieka Kaspara Podnieka videoinstalācija „Gotiņa” no topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma.

Retro motociklu salidojums „Ziemeļlatgales rallijs”  

14.05.2011

Jau tradicionāli jūnijā Viļakā rūc retro motocikli. Veco spēkratu salidojums allaž pulcē vērā ņemamu dalībnieku un skatītāju skaitu.
Šogad retro motociklu mīļotāji aicināti ar saviem spēkratiem pulcēties Balvos, lai kopīgi dotos savdabīgā rallija maršrutā ar kontrolpunktiem bijušajās dzelzceļa stacijās – Vīksnā, Kupravā, Žīguros, Vecumos. Noslēgums tradicionālajai retro motociklu salidojuma vietai – Viļakā.
 

„Jauno satiksmes dalībnieku forums” dodas uz Ventspili  

13.05.2011

Jauno satiksmes dalībnieku forums 2011 Vislatvijas sacensību tūri turpina Ventspilī 16. maijā plkst. 11:00 CSDD Ventspils nodaļā. Piedalīties aicinātas komandas no Ventspils pilsētas un Ventspils novada.

Pavasaris ar jauniem tūrisma maršrutiem Rīgā [0] 

13.05.2011

Šajā pavasarī aģentūra „Jauni Rakursi” pavisam svaigos un nedzirdētos maršrutos kopā ar kompetentiem gidiem dodas pie ceļotgribētājiem: kapeņu stāstiņi, megaprojekti un personības...

"Muzeju nakts 2011" - pasākumi Latvijā. [0] 

13.05.2011

2011.gada 14. maijā jau septīto reizi visā Latvijā svinēsim Muzeju nakti. Šoreiz – ieklausoties savu kaimiņu valodā, cenšoties izprast viņu vērtības, gaumi un sadzīves īpatnības, vēstures gaitā piedzīvotās uzvaras un sakāves. Kas ir mūsu kaimiņi? Visupirms mūsu tuvākās Baltijas tautas – brāļi lietuvieši un igauņi – tautas, par kurām savu reizi pasmaidām, bet kuras arī apbrīnojam un pat labvēlīgi apskaužam.Šogad muzeju naktstēma ir "Kaimiņi".

Šogad, 14. maijā plkst. 18:00 Līvānos pie Latgales mākslas un amatniecības centra pirmo reizi norisināsies muzeju nakts.  

13.05.2011

Muzeju nakts akcija aizsākusies pirms septiņiem gadiem, kad konkrētā laikā durvis ver plaši vaļā gandrīz visi Latvijas muzeji. Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienkopus norisinās jau gandrīz visos Eiropas valstu muzejos.

Ventspils naktsmītnes atvērtas apskatei  

13.05.2011

Sestdien 14. maijā, no plkst. 11:00 līdz plkst. 17:00, Ventspils tūrisma sezonas atklāšanas svētku ietvaros pilsētas naktsmītņu īpašnieki un Tūrisma informācijas centrs aicina ikvienu interesentu apmeklēt Atvērto durvju dienu pilsētas naktsmītnēs.

Muzeju naktī Brīvdabas muzejā – „Pieguļā ar kaimiņiem” [0] 

12.05.2011

Aun, meitiņa, baltas kājas, Jāj man līdzi pieguļā; Es tev došu dulu bēru Par pieguļas jājumiņu. 14. maijā Brīvdabas muzejā ezermalā no pulksten 21:00 līdz 24:00 būs iespēja nolūkoties un piedalīties dzīvajās bildēs „Pieguļā ar kaimiņiem”.

Zied ievas Siguldā ! [0] 

12.05.2011

Pavasara reibinošākais laiks ir klāt! Siguldā sācies ievu ziedēšanas laiks, kas tuvāko divu nedēļu garumā Gaujas senleju piepildīs ar reibinoši rūgto ievziedu smaržu un lakstīgalu skanīgajiem treļliem. Šis ir piemērotākais brīdis nesteidzīgām pastaigām plaukstošajā senlejā, kad kuplās koku lapotnes vēl nav paspējušas aizsegt labākos skatus. Ļaujies pavasarim skurbumam un dodies romantiskā braucienā ar velosipēdu vai laivu, nūjo pa pastaigu takām vai atver sirdi mīlas balādēm Gaujas senlejā.

Liepājas pārstāvniecībā Rīgā atklās vasaras pasākumu sezonu [0] 

11.05.2011

Piektdien, 13. maijā plkst. 13.00 Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tiks atklāta Liepājas raibā vasara visā tās krāšņumā. Žurnālisti, tūrisma firmu pārstāvji un citi interesenti aicināti uz tikšanos ar Liepājas vasaras pasākumu organizatoriem, lai neklātienē iepazītos ar lielākajiem šīs sezonas notikumiem - festivāliem, mūzikas, mākslas un sporta pasākumiem.

Ludzas amatnieki 20 -22.maijā dosies uz Liepāju. [0] 

10.05.2011

Jau otru gadu Ludzas amatnieki atsaucoties uz Liepājas draugu aicinājumu dosies uz „Līvu tirgu 2011”, kas šogad attīstījies līdz tradicionālās kultūras un amatniecības festivālam „Līvas ciems”, kas Liepājā norisināsies trīs dienas – no 20. līdz 22. maijam.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!