Svētdiena, 23. Februāris, 2020
Haralds, Almants
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dabas muzeja speciālisti par gada dzīvnieku pasludina alni [0] 

16.01.2019

Šodien Latvijas Dabas muzejā, piedaloties Dabas aizsardzības pārvaldes vecākajam ekspertam Vilnim Skujam, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” pētniekam Jānim Ozoliņam un Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājam Valteram Lūsim, īpašā pasākumā tika atklāts „Gada dzīvnieks 2019”. Tituls piešķirts Latvijas lielākajam dzīvniekam – alnim. 

Jau ceļā pie lasītājiem – „Latvijas Grāmatu izstāde 2019”! [0] 

14.01.2019

No 1. līdz 3. martam Ķīpsalā notiks „Latvijas Grāmatu izstāde 2019”, kas aicina tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par īpaši izdevīgām cenām.

 

Labākie tūrisma piedāvājumi būs izstādē-gadatirgū “Balttour”! [0] 

10.01.2019

No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notiks 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kur tūroperatori, tūrisma aģentūras un citi nozares uzņēmumi piedāvās izdevīgākos ceļojumus un aktīvās atpūtas galamērķus teju 200 valstīs! Vienuviet – visplašākā izvēle, īpaši piedāvājumi, lieliska atmosfēra!

 

Janvārī Rotko centrā akcijas cenas [0] 

03.01.2019

Svētdien, 6. janvārī, apmeklētājiem ir iespēja skatīt Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstādes un ekspozīcijas par akcijas cenām.

 

Ziemassvētku balle Livonijā [0] 

27.12.2018

Sestdien, 29.decembrī plkst. 18:00 Bauskas pils muzeja apmeklētājiem būs iespēja iejusties 15.gs. beigu - 16.gs. sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku balles atmosfērā - mācīties dejot un uzzināt, kā Ziemassvētkus svinēja pirms vairāk nekā 500 gadiem.

Atklās Lībiešu zvejnieku sētu [0] 

26.12.2018

 Projekts “Livōd kalāmīe kōrand (Lībiešu zvejnieku sēta)”, ko līdzfinansēja Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds ir noslēdzies, tādēļ š.g. 27. decembrī plkst. 11:00 notiks objekta svinīgā atklāšana.

Piedzīvo krāšņu TV3 Jaungada šovu „Prieks kopā būt!”! [0] 

21.12.2018

Noslēdzot TV3 divdesmitās jubilejas gadu, no 27.decembra Latvijas lielākajās pilsētās grandiozu satikšanos piedzīvos populārāko un tautā iemīlētāko TV šovu „Dziedi ar zvaigzni”, „Dejo ar zvaigzni”, „Koru kari”, „Izklausies redzēts” un „X Faktors” spožākie dalībnieki.

Ziemassvētku koncerts  [0] 

20.12.2018

Svētdien, 23. decembrī plkst. 12.00 Bauskas pilī viesosies izcilais senās mūzikas vokālais kvartets “Abaronin Ensemble”, sniedzot klausītājiem iespēju dzirdēt Ziemassvētku koncertprogrammu “Lūgšana Dievmātei”.

Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē [0] 

19.12.2018

Turpinām baudīt krāsas dabā, garšas un smaržas, kas virmo visapkārt gaisā. Ziema vairs nav aiz kalniem, tādēļ sākam jau gatavoties Ziemas saulgriežiem un svētku svinēšanai. Jau ikgadēji decembrī notiek dažādas radošās darbnīcas Tukuma un apkārtnes muzejos, kā arī Jaunā gada karnevāls Jaunpils pilī.

Brīvdabas muzejs ielūdz uz Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru  [0] 

18.12.2018

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sestdien, 22. decembrī no 13.00 līdz 17.00 aicina uz Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru. Gada īsāko dienu un garāko nakti atzīmēsim ar tradicionālo bluķa vilkšanu un maskoto gājienu, skanīgām rotaļām kopā ar folkloras kopām, ziemīgām darbnīcām un gardumiem, kā arī amatnieku un mājražotāju tirdziņu.   

Ziemas saulgrieži LVM Pokaiņu mežā [0] 

17.12.2018

22. decembrī no plkst. 14:00 līdz 17.00 LVM Pokaiņu mežā norisināsies Ziemas saulgriežu pasākums. Pie LVM Pokaiņu meža Informācijas centra, viesus sagaidīs, jau bērnu radošajās darbnīcās iepazītie meža tēli- jautrais zaķis Brencis un čaklā pelīte Pīkstīte, kas būs īpaši priecīgi rotaļāties un radoši darboties ar bērniem gan ārā, gan arī iekštelpā pie kamīna.

Ziemas prieki Tukuma pusē! [0] 

14.12.2018

Ziema Tukumā būs, tāpat kā visā Latvijā, taču vai tā būs sniegota, to šobrīd varam tikai minēt. Tāpēc īpaši gribētu uzsvērt tās atpūtas iespējas, kuras var izmantot neatkarīgi no laikapstākļiem aiz loga.

Ziemassvētku brīvdienās dodies pēc svētku noskaņojuma uz Daugavpili un Daugavpils novadu [0] 

13.12.2018

Ziema ir īpašs gadalaiks, kad visapkārt mirdz eglītes, svētku uguntiņas un cilvēki cenšas būt laipnāki un draudzīgāki viens pret otru. Visi tiek laipni aicināti pavadīt neaizmirstamas brīvdienas Daugavpilī un Daugavpils novadā, kur valda patiess svētku noskaņojums. Katrs atradīs sev interesantu nodarbi — gan draugu kompānija, gan ģimene ar bērniem.

Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumi Balvu novadā [0] 

12.12.2018

Svētku laikā Balvu pilsētā un apkārtnē aicinām apmeklēt gan radošās darbnīcas, gan svētku koncertus un muzikālas izrādes lieliem un maziem. Īpašais pasākums - "Vecgada valsis" Balvu muižas koncertzālē 29. decembrī, kur Liepājas Simfoniskā orķestra un jaunās, talantīgās vijolnieces Kristīnes Balanas izpildījumā skanēs skaistie Johana Štrausa valši, Antonīna Dvoržāka jautrās polkas un pacilājošie marši, kā arī Pētera Čaikovska klasiskie skaņdarbi. Diriģents Guntis Kuzma.

Jelgavas Tornī mācīs liet sveces  [0] 

11.12.2018

Sestdien, 15.decembrī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētā cikla “Tradicionālo amatu dienas” nodarbībā – “Sveču liešana”, kas pirmssvētku laikā ļaus radoši darbojoties radīt svētku sajūtu.

Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidā [0] 

10.12.2018

Turaidas muzejrezervātā 11. decembrī plkst. 15.00 ikviens aicināts uz Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” audzēkņu un skolotāju Ziemassvētku ieskaņu koncertu Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā, lai, jauno mākslinieku mūzikas, dziesmu un dzejas priekšnesumos ieklausoties, sajustu Ziemassvētku noskaņu.

Artūra Duboka (“A-Europa”) koncerts “Tuvumā, tālumā…” 9. decembrī Rīgas Kongresu namā. [0] 

07.12.2018

Dziedātājs un dziesmu autors Arturs Duboks ar jaunu pavadošo instrumentālo grupu: Ainis Zavackis (sitamie instrumenti), Indriķis Veitners (saksofons), Viktors Dobkevičs (ģitāra) un Juris Ruskulis (taustiņinstrumenti) piedāvā koncertprogrammu “Tuvumā, tālumā...”. Svētdien, 9. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Kongresu namā koncertā skanēs grupas “A-Europa” visu laiku populārākās dziesmas jaunos aranžējumos, kā arī vēl nedzirdētas Artūra Duboka dziesmas.

Latvijas baznīcās un koncertzālēs izskanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti  [0] 

07.12.2018

Sākot ar 21.decembri, Latvijas koncertzālēs un baznīcās izskanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti, kuru atskaņošanā piedalīsies pats komponists, dziedātāja Antra Stafecka, Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, diriģenta Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris un pavadošā grupa.

Rundāles pils burvība ziemā [0] 

06.12.2018

Rundāles pils muzejā tapis noskaņu video, kas aicina izbaudīt pils burvību gada tumšajos mēnešos. Rundāles pils, kas celta 18. gadsimta pirmajā pusē pēc slavenā arhitekta Frančesko Rastrelli projekta, bijusi Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence. Zīmīgi, ka arī mūsdienās pils galvenokārt tiek apmeklēta vasarās.

Otrajā adventē notiks pārgājiens Ziemassvētku noskaņās Ozolnieku novadā [0] 

05.12.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētdien, 9.decembrī, pulksten 10 piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” noslēdzošajā pārgājienā un doties skaistā ziemas pastaigā pa Ozolnieku novadu, viesojoties lauku sētā “Caunītes”.

Svētku egles iedegšana un Rūķu namiņa atvēršana Daugavpilī [0] 

04.12.2018

Sestdien, 8. decembrī, Daugavpils Vienības laukumā notiks pilsētas egles iedegšana un Rūķu namiņa atvēršana.

Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu Adventes kalendāru ar kolekcijas priekšmetiem [0] 

03.12.2018

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs aicina mākslas mīļotājus un visus interesentus Ziemassvētku gaidīšanas laikā ik dienu ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā. Šajā gadā uzmanība pievērsta apgaismes ķermeņu kolekcijai – muzeja mājaslapā iespējams detalizēti aplūkot dažādu stilu, materiālu un izmēru svečturus.

“Bilžu” veterānu koncerts kopā pulcēs māksliniekus un mūziķus [0] 

30.11.2018

Sestdien, 1. decembrī plkst. 19, Rīgas Kongresu namā notiks Mākslas un mūzikas festivāla “Bildes” veterānu koncerts, kas ik reizi ir patīkama atkal satikšanās gan klausītājiem, gan pašiem mūziķiem. Īpaši “Bilžu” veterānu koncertam kopā sanāk sen nedzirdētas grupas un mūziķi apvienojas unikālos projektos. Koncertu vadīs Ēriks Loks.

Adventa laika koncerts “Ar vēsti nāca eņģelis” Turaidas baznīcā [0] 

29.11.2018

Pirmajā Adventā, 2. decembrī plkst. 13.00, Turaidas baznīcā ikviens aicināts apmeklēt Siguldas novada kultūra centra “Sigulda Devons” jauktā kora “Spārni” koncertu “Ar vēsti nāca eņģelis”. Koncertā skanēs komponista Ērika Ešenvalda Ziemassvētku vakara kantāte korim un solistam un citu autoru skaņdarbi ziemas noskaņās. Lūgums klausītājiem baznīcā ierasties jau plkst. 12.30.

Atjaunotajās Jelgavas pils zālēs notiks tradicionālā Ziemassvētku balle [0] 

28.11.2018

Sestdien, 15. decembrī, plkst. 20 pēc gada pārtraukuma, kas saistīts ar Jelgavas pils rekonstrukcijas darbiem, lielākajā baroka pilī Baltijā atkal norisināsies gaidītā Ziemassvētku balle.

Festivāls “BILDES” aicina uz koncertu bērniem [0] 

27.11.2018

Sestdien, 1. decembrī plkst. 12, Rīgas Kongresu namā notiks Mākslas un mūzikas festivāla “BILDES” koncerts bērniem, kas būs interesants visai ģimenei. Pirmais bērnu koncerts notika 1992. gadā, un šo gadu laikā jau ir izaugušas vairākas jauno mūziķu un dejotāju paaudzes.

Rundāles pils aicina uz grupas “Sestā Jūdze” Ziemassvētku koncertu [0] 

26.11.2018

Ar īpašu akustisko Ziemassvētku koncertu “Svētku pietura” 15. decembrī plkst. 17:00 Rundāles pils Baltajā zālē uzstāsies Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze”.

Starptautiskā arheoloģiskā izstāde Viļakā un tūrisma piedāvājums [0] 

23.11.2018

Vēlaties iegūt jaunus iespaidus un atklāt ko vairāk par senajiem latgaļiem un atstāto poļu mantojumu, kā arī izbaudīt interesantu tūrisma programmu?

Tas viss ir iespējams Viļakas novadā, kur tapusi starptautiska arheoloģijas izstāde

 „ Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture.”

Daugavpils cietoksnī notika Latvijas simtgadei veltīti pasākumi [0] 

22.11.2018

Svinot Latvijas simtgadi, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs organizēja vairākus pasākumus Daugavpils cietoksnī.

Kāpostu svētki un „Duets Mediante” koncerts Durbes pilī [0] 

21.11.2018

24. novembrī plkst. 13.00 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā) pēc septiņiem gadiem pasākumā „Kāpostu svētki” atkal tiks iedarbināta kāpostu šķērējamā mašīna jeb ekselmašīna. Savukārt pēc tam pilī uzstāsies grupa „Duets Mediante” ar koncertu „Ar Tevi”.

Tematiskajā tūrisma vakarā ceļojumu blogere stāstīs par Svalbāru [0] 

20.11.2018

Ceturtdien, 29.novembrī, pulksten 18, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētais tematiskais tūrisma vakars “Ledus zeme Svalbāra”, kurā varēs iepazīt Svalbāru – arhipelāgu Norvēģijas teritorijā, Arktikā.  

Ikgadējā Zemgales tūrisma konference norisināsies Jelgavā  [0] 

19.11.2018

Zemgales Tūrisma asociācija (ZTA) aicina piedalīties ikgadējā Zemgales tūrisma konferencē “Sadarbības spēks tūrisma attīstības veidošanā”, kas norisināsies trešdien, 5.decembrī, no pulksten 10 līdz 16 Jelgavas pilī.

Daugavpils tūrisma objektos pieaudzis apmeklētāju skaits [0] 

16.11.2018

Daugavpils tūrisma informācijas centra apkopotie statistikas dati liecina, ka Daugavpils tūrisma objektu, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestāžu apmeklētāju skaits aktīvās tūrisma sezonas laikā,  no 1. maija līdz 30. septembrim,  salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauga par 8%. Tādejādi tos  apmeklēja  284 336 interesenti.

Latvijas svētku nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

15.11.2018

Patriotisku noskaņu caurstrāvotā nedēļas nogale Tukuma novadā ieskanēsies ar dažādiem piemiņas pasākumiem, koncertiem un pavadīs ar izteiktu svētku sajūtu visas nedēļas nogales garumā. Latvijas valsts simtgades svinību kulminācija ar skaistu svētku salūtu no Brīvības laukuma Tukumā, par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.

Aicina uz izglītojošu simtgades spēli Jelgavas tornī [0] 

14.11.2018

Svētdien, 18.novembrī, no pulksten 16 līdz 19, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoša un izglītojošs pasākums “Latvijas simtgades spēle tornī”, kur izpildot deviņus interaktīvus uzdevumus, būs iespēja fotografēties Latvijas svētku noskaņas fotostūrī un saņemt momentfoto.

Latvijas simtgades rīta ieskandināšana Turaidā [0] 

13.11.2018

Latvijas valsts dzimšanas dienā 18. novembrī plkst. 8.00 ikviens aicināts sagaidīt saules lēktu Turaidā un novēlēt Latvijai saules mūžu, paceļot Latvijas valsts karogu, kopīgi dziedot Latvijas valsts himnu un tautasdziesmas, ieskandināt simtgadi.

Šmakovkas muzejs aicina uz video pirmizrādi [0] 

12.11.2018

14. novembrī, plkst. 16.00, Šmakovkas muzejā Daugavpilī (Rīgas ielā 22a) interesenti tiek aicināti uz Šmakovkas muzeja video pirmizrādi.

Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām  [0] 

09.11.2018

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 11. novembrī no 12.00 līdz 16.00 aicina uz bagātīgajām Mārtiņa dienas svinībām. Svētku viesi arī šogad tiek aicināti uz tradicionālo Mārtiņa dienas maskošanos un dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavošanos ziemai ar radošām darbnīcām, veiklības pārbaudi gailīšu makarēšanā un umurkumura pievarēšanā kā arī, protams, Mārtiņdienas gardumu baudīšanu.

 

Sagaidot ziemu - Mārtiņdiena Turaidā [0] 

08.11.2018

Lai arī šobrīd vēl ir rudenīgi silts laiks, aktīvie zemes darbi pamazām ir jānoslēdz, un ir laiks sagaidīt ziemu. Sestdien, 10. novembrī, plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu – lielu un mazu svinēt senos latviešu svētkus - Mārtiņdienu.

Patriotiskās garšas mēnesis Tukumā ir sācies! [0] 

07.11.2018

Novembris Latvijā pēdējos gados jau iesaukts par Patriotu mēnesi. Savukārt ēdinātāji, kas nolēmuši celt patriotisma devu sevī un savos līdzcilvēkos, gatavojot latviskos ēdienus svētkos novembra mēnesī, novembri nodēvējuši par Patriotiskās garšas mēnesi. Tādu mēnesi kalendārā nu jau otro gadu iezīmējuši arī Tukuma puses uzņēmēji, savās ēdienkartēs īpaši izceļot latviskos ēdienus vai veidojot speciālas latvisko ēdienu ēdienkartes savos uzņēmumos. Tā kā novembris mēdz būt tumšs un drūms laikapstākļu ziņā, aicinām atbalstīt vietējos ēdinātājus un doties pusdienās un vakariņās, vai pat brokastīs ārpus mājām nobaudīt, iespējams, jau mazliet piemirstus ēdienus vai atklāt sev jaunu latvisko garšu!

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!