Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

“Latgales mākslas un amatniecības centrs maina nosaukumu ” [0] 

16.12.2020

Šogad Latgales mākslas un amatniecības centrs atzīmēja savu 17. dzimšanas dienu. Vēsturiski izveidojās, ka ekspozīcija “Līvānu stikla muzejs” savu mājvietu atrada Latgales mākslas un amatniecīkbas centra telpās. Kad 2016.gadā tika izveidota Stikla pūšanas darbnīca, centra aktivitātes vēl vairāk saistījās ar stikla izstrādes tradīciju uzturēšanu, attīstīšanu un popularizēšanu. Tieši tāpēc tika nolemts, ka ir jāmaina nosaukums. Līvānos turpinās darboties Līvānu stikla un amatniecības centrs.

Saulgriežus gaidot Brīvdabas muzejā atklās tradicionālo ziemas masku taku [0] 

10.12.2020

Ziemas saulgriežu gaidās Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no vilku mēneša 11. dienas līdz ziemas mēneša 17. dienai aicina lielus un mazus uz tradicionālo Ziemas masku taku. No 11. decembra līdz 17. janvārim muzeja apmeklētāji varēs izzināt Ziemassvētku laika maskošanās tradīcijas, masku simbolisko nozīmi un izbaudīt Ziemas saulgriežu īpašo noskaņu, pavadot laiku brīvā dabā.

Latvijas svētku svinēšana Tukuma pusē [0] 

16.11.2020

Novembrī, kad Latvija svin savu dzimšanas dienu un cilvēki tiek aicināti atzīmēt Patriotisko nedēļu, arī Tukuma pusē ir sarūpēti pasākumi, kas iedvesmo savas valsts nozīmīgākā laika apcerei, vienlaikus svinot svētkus droši. Patriotiskajā nedēļā būs iespējams apmeklēt muzejus un apskatīt īpašas, valsts nozīmi atspoguļojošas izstādes, rast iedvesmu, vērojot video projekciju “Atslēga uz Latvijas Brīvību” uz Tukuma novada domes ēkas fasādes, izstaigāt maršrutu, iepazīstot savu pilsētu un tās vēsturi, kā arī izbaudīt patriotisko garšu, paņemot kafejnīcu īpaši pagatavoto svētku ēdienu uz mājām vai vienas ģimenes ietvaros nobaudīt to īpašos apstākļos ārpus telpām.

Brīvdabas muzejā tradicionālā Masku taka [0] 

06.11.2020

No salnu mēneša 6. dienas līdz vilku mēneša 6. dienai Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Rudens masku taku un Tradicionālo masku izstādi "Starp divām saulēm". Pavadot laiku brīvā dabā, laikā no 6. novembra līdz 6. decembrim Brīvdabas muzejā varēs izzināt budēļu maskošanās tradīcijas, apskatīt tradicionālās rudens maskas, kā arī noskaidrot to simbolisko nozīmi.

31. oktobrī - Tautasdziesma Siguldā - Krišjānim Baronam 185 [0] 

29.10.2020

31. oktobrī plkst. 14.00  Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar kultūras centru “Siguldas devons” aicina godināt Dainu tēvu 185. dzimšanas dienā, tiekoties pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā brīvdabā, lai arī šogad dalītos ar savām mīļākajām tautasdziesmām, smeļot tajās dzīvesprieku un gudrību. Ikviens aicināts atnest svecīti vai ziediņu un šajā dienā spēku un ticību labajam rast dainās.

Izbaudi zelta rudeni Tukuma un Kandavas pusē! [0] 

23.10.2020

Šajā nedēļā, kad skolēniem rit rudens brīvlaiks, aicinām doties uz Kandavas pusi, lai apskatītu zelta rudeni Abavas ielejā, gan dodoties pārgājienā, gan arī izskrienot Stirnu buka trasi mazliet citādākā veidā. Piedāvājot dažādas aktivitātes, pie sevis ciemos ģimenes aicina arī Jaunmoku pils. Iesakām apmeklēt arī citas Tukuma puses dabas takas, lai baudītu zelta rudens noskaņas un pavadītu laiku brīvā dabā!

Bauskas pilī Senā dzīves veida skola “Ārstniecības augi”  [0] 

12.10.2020

Sestdien, 17.oktobrī, plkst.14.00 Bauskas pilī notiks Senā dzīves veida skola “Ārstniecības augi”. Pasākuma dalībnieki uzzinās kādus ārstniecības augus pils dārzā audzēja un kā tos izmantoja Kurzemes un Zemgales hercogiene Elizabete Magdalēna. Kas ir latvergs un, no kā to gatavoja? Kāds bija Ungārijas ūdens noslēpums? Kā apgūt īsu kursu slavenā renesanses laika ārsta Paracelza signatūru mācībā, nosakot augu ārstnieciskās īpašības?

Turaidas pils pusapaļajā tornī atvērta jauna ekspozīcija [0] 

06.10.2020

Turaidas mūra pils gadu gaitā ir kļuvusi ne tikai par muzejrezervāta, bet arī Latvijas tēla neatņemamu sastāvdaļu. No šī gada oktobra ekspozīciju klāstu Turaidas pilī papildinājusi jauna ekspozīcija “Mūra pils nocietinājumi: aizsardzība un uzbrukums”, kas ar mūsdienīgiem izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģiskiem risinājumiem modernizē vēstures stāstu par Turaidas pils nocietinājumiem 13.-16. gadsimtā. 

Ceļotāju diena, Stirnu buks un citi pasākumi Tukuma pusē [0] 

02.10.2020

Oktobra pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē sevi piesaka ar daudz un dažādiem pasākumiem: Ķemeru nacionālajā parkā notiks Ceļotāju diena, Milzkalnā norisināsies Stirnubuka sacensības, atpūtas kompleksā “Sveikuļi” būs iespēja piedalīties Tukuma kausā orientēšanās sportā, piekrastē notiks Putnu vērošanas dienas, Tukuma pakalnos – Zelta rudens pārgājiens, bet Lielajā Ķemeru tīrelī – laivu brauciens. Tukuma Audēju darbnīcā norisināsies sezonas atklāšanas pasākums, bet galerijā “Durvis” - tikšanās ar izstādes “Otrpus” autoriem.  Būs arī iespēja noskatīties kino.

Ar velobraucienu “Ieriteņo rudenī” noslēgta aktīvā tūrisma sezona Smiltenes novadā [0] 

30.09.2020

26. septembrī ar rudenīgu velobraucienu Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs atzīmēja aktīvā tūrisma sezonas noslēgumu Smiltenes novadā.

Saruna Turaidā “Teksts kā telpa. No Pērsieša līdz Aspazijai” [0] 

30.09.2020

Turaidas muzejrezervāts 3. oktobrī plkst. 15.00 aicina uz sarunu Klaušinieku mājā “Teksts kā telpa. No Pērsieša līdz Aspazijai”, kurā piedalīsies rakstniece Inga Ābele un literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis.

Jaungulbenes pils ekskursija - Rudenīgā pastaiga pa pils atmiņu takām. [0] 

28.09.2020

Piedāvāju 10.oktobrī un 11.oktobrī baudīt rudenīgo dienu Jaungulbenē.  

Jau drīzumā Jelgavas rudens restorānu nedēļa [0] 

28.09.2020

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada restorāniem aicina no 12. līdz 18. oktobrim piedalīties Jelgavas rudens restorānu nedēļā, nobaudot maltītes, kuras pamatā ir sezonālas, Latvijā audzētas izejvielas.

Rudens saulgriežu nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

17.09.2020

Šajā nedēļas nogalē, kad svinami rudens saulgrieži, aicinām mūspusē ļauties kino baudīšanai, novērtējot 48 stundu laikā Tukuma kino komūnā Cinevillā tapušās īsfilmas vai noskatoties Viestura Kairiša filmu “Pilsēta pie upes”, piedalīties groziņu meistarklasē un izbaudīt branču mežā. Pastariņa muzejā, kā ierasts, būs  iespēja nosvinēt rudens saulgriežus latviskās tradīcijās, bet Pūrē apmeklēt vakartirgu. Tiem, kam patīk zirgi, ir iespēja doties uz treniņsacensībām “Lejniekos”, savukārt svētdien visi īpaši tiek gaidīti uz pasaules kultūras telpas TUKKU MAGI pagalma atvēršanas pasākumu Tukumā.

Nozīmīgas personības un notikumi Jelgavā [0] 

14.09.2020

Aicinām sestdien, 19. septembrī, iepazīt nozīmīgas personības un notikumus Jelgavā,  apmeklējot Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju un Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju.

Iepazīsti ar ģimeni industriālo mantojumu Jelgavā [0] 

07.09.2020

Iepazīsti Jelgavas industriālā mantojuma tūrisma objektus kopā ar ģimeni. Nāc un piedalies ekskursijās - sestdien, 12. septembrī, Jelgavas Ugunsdzēsības ekspozīcijā un svētdien, 13. septembrī, vēsturisko spēkratu kolekcijā "AnRu motors".

Ar velobraucienu “Ieriteņo rudenī” noslēgsim aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā!  

03.09.2020

26. septembrī Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī” un noslēgt aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā.

Septembra sākumā Tukuma pusē [0] 

03.09.2020

Pašā septembra sākumā Tukuma pusē norisināsies vēl pēdējais vasaras pasākumu cikla “Tiekamies Tukumā” pasākums – kamermūzikas koncerts Tumē, kā arī būs iespēja paviesoties pie amatu meistariem akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros, kad ciemos gaidīs Tukuma Audēju darbnīca, biedrība “Irlavas interešu klubiņš”, Jaunpils Amatu māja, biedrība “7 balles” Jaunpilī, kā arī Kandavas novada Amatniecības centrs. Savukārt aktīvās atpūtas cienītāji varēs izvēlēties – doties kopā ar meža pastaigu cienītājiem pārgājienu maršruta “Mežtaka” apsekojumos no Pūres pagasta līdz pat jūrai, vai kopā ar ozolaivas.lv doties saulrietu un saullēktu vērojumos.

 

Brīvdabas muzejā norisināsies jau 10. Mūsdienu amatniecības festivāls [0] 

02.09.2020

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 5. un 6. septembrī no 10.00 līdz 17.00 norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls 2020. Arī šogad festivāls piedāvās apmeklētājiem iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties dažādus skaistus, noderīgus un no dabīgiem materiāliem veidotus darinājumus. Gardēži festivāla laikā varēs nogaršot mūsdienīgus un radošus labumus no latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālās virtuves.

5. septembrī aicinām piedalīties velobraucienā Balvu novadā [0] 

01.09.2020

Aktīvās atpūtas un dabas mīļotājus aicinām piedalīties velobraucienā, kas notiks 2020. gada 5. septembrī 11:00 Balvu novadā un vedīs cauri Balvu, Bērzkalnes, Vīksnas un Kubulu pagastiem, ļaujot nesteidzīgi vērot lauku ainavas un sajust rudens tuvošanos dabā.

Ceļo ar ģimeni Jelgavas un Ozolnieku novadā! [0] 

01.09.2020

Septembra pirmajā nedēļas nogalē aicinām pavadīt ar ģimeni Jelgavas un Ozolnieku novados. Cikla "Septembrī ceļo ar ģimeni Jelgavā un apkārtnē" ietvaros, apciemo mājražotāju saimniecības "Blūdži", "Trubenieki" un "Piparmētru namiņš", kā arī saldumu ražotni "Abra". Ģimenēm apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīt, apskatīt un nogaršot ražotāju labumus, kā arī piedalīties dažādās radošās aktivitātēs un meistarklasēs.

Sarunas Klaušinieku mājā “”Turaidas muiža laiku lokos” [0] 

31.08.2020

Turaidas muzejrezervāts 5. septembrī plkst. 15.00 aicina uz stāstu cikla “Sarunas Klaušinieku mājā” trešo tikšanos, kurā par Turaidas muižu laiku lokos diskutēs divi vēstures zinātņu doktori – Edgars Ceske un Uģis Niedre.

Latvijas Dabas muzejs iegūst nacionālas nozīmes muzeja statusu un aicina ciemos Zinību dienā  

27.08.2020

Dabas muzejs sveic skolēnus, vecākus un skolotājus Zinību dienā, novēl būt zinātkāriem, vērīgiem, mācīties ar pietāti izturēties pret dabas vērtībām, novērtēt tās, un arī jaunajā mācību gadā apmeklēt Latvijas Nacionālo dabas muzeju.  

Vasaras izskaņas koncerti Tukuma pusē [0] 

25.08.2020

Augusta pēdējā nedēļā, kad jūtama vasaras izskaņa, Tukuma puse aicina vēl izbaudīt iedvesmojošus brīvdabas koncertus ārpus pilsētas centra. Sajust vietas burvību romantiskās noskaņās mūzikas pavadījumā aicina Jaunpils, Jaunmoku un Durbes pilis un atpūtas komplekss “Valguma pasaule”. Īpaši koncerti, atzīmējot Senās uguns nakti, norisināsies arī pie piekrastes kafejnīcas Bērzciemā un Engurē pie jūras.

Brīvdabas muzejā 30.augustā godās senos amatus [0] 

24.08.2020

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus uz "Amatu dienu" svētdien, 30. augustā no 10.00 līdz 16.00. Pasākuma viesiem būs iespēja satikt dažādu amatu meistarus, izmēģināt senos darbarīkus, apmeklēt radošās darbnīcas, nogaršot tradicionālos ēdienus un našķus, kā arī izdancoties un sadziedāties ar folkloras kopām.

“BILŽU” mūziķi un mākslinieki ciemojas Kandavas un Tukuma novados [0] 

24.08.2020

Lai aktivizētu “BILŽU BIROJA” pavasarī izsludināto akciju “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” dalībnieki augustā mākslinieciskoja un nogādāja pastkastītes Tukuma un Kandavas novadu uzņēmumiem, kultūras norises vietām, nozīmīgām administratīvajām ēkām un tūrisma apskates objektiem.

Nedēļas nogales pasākumi laukos, dabā un pilsētā Tukuma pusē [0] 

20.08.2020

Šajā nedēļas nogalē aicinām ciemoties laukos, baudīt dabu laivu braucienos, just līdzi Eiropas čempionāta rogainingā un ielu basketbola dalībniekiem, atpūsties piekrastē, doties uz koncertu Jaunpilī viduslaiku noskaņās un, protams, apmeklēt pasākumus “Tiekamies Tukumā” ietvaros. Vēl pucēties gribētāji aicināti papildināt savu garderobi Lapsas andele pasākumā Tukumā.

Vasaras izskaņā aicinām uz brīnišķīgiem muzikāliem notikumiem Balvos [0] 

18.08.2020

Vasaras izskaņā – krāšņi un lieliski muzikāli notikumi Balvu pilsētā:  21. augustā 19:00 “Mūzika saulrietam”, kad par  koncertzāli pārtaps Balvu ezers, skatuve būs plosts, sēdvietas – laivas, stāvvietas - ezera krasti. Saulrietā Balvu ezerā muzicēs Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis, koris “Mirklis” diriģenta Ulda Kokara vadībā. Plašāka informācija par pasākuma programmu un norisi šeit.

Uz Latvijas un Lietuvas robežas sāk Mežtakas apsekojumus Kurzemē [0] 

17.08.2020

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruts, kas līdz šim tika attīstīts no Tallinas līdz Rīgai. Taču jauna projekta – “Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” ietvaros Kurzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem no Latvijas un Lietuvas šo pārgājienu maršrutu  pagarinās arī pārējā Latvijā, šķērsojot visu Kurzemi, un Kalētu pagastā, šķērsojot robežupi Apši, tas turpināsies arī Lietuvā. Savukārt, izvijoties cauri Lietuvas teritorijā, Mežtaka pie robežas ar Poliju savienosies ar Eiropas kājāmgājēju maršrutu – E11.

Rundāles pils muzejs izdod grāmatu “Vēsturisko rožu dārzs” [0] 

14.08.2020

Rundāles pils muzejs izdevis grāmatu “Vēsturisko rožu dārzs”, tās atklāšanas svētki norisinājās 14. augustā Rundāles pils franču dārzā. Grāmatas autore Lauma Lancmane izdevumā iepazīstina ar mazāk zināmu, taču īpaši nozīmīgu Rundāles pils rožu dārza daļu – ar vēsturiskajām rozēm. Grāmatā apkopoto informāciju par vēsturisko rožu šķirnēm, rožu audzētāju un selekcionāru atklājumiem un sasniegumiem papildina 478 krāsaini fotoattēli.  

Aivara Hermaņa un Aijas Vītoliņas koncerts Rankas muižas dārzā [0] 

14.08.2020

23. augustā plkst. 15.00 gleznainajā un atjaunotajā Rankas muižas dārzā norisināsies šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts - dzīvu sajūtu vakars, kurā izskanēs gan filigrāni smeldzīgas, gan mežonīgi draiskas melodijas.

Interaktīva, izklaidējoša orientēšanās spēle wandeRiga [0] 

13.08.2020

15. un 16. augustā 13:00 – 16:00 Vecrīgā un tās apkārtnē.Rīgas svētku ietvaros.

Apciemo dzērienu ražotni  [0] 

12.08.2020

Svētdien, 16. augustā, interesenti aicināti apciemot stiprināto dzērienu ražotni "Tīreļu dzītuve". Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ražotāja ekskursijās un uzzināt vairāk par SIA "LV-Destilāti" produktiem, pieaugušie -  varēs degustēt dzērienus. Viesojoties Tīreļos, ikviens būs laipni aicināts apskatīt lauku sētas dzīvniekus un zirgu stalli..

Zemgaļu svētki Tērvetē [0] 

11.08.2020

Tradīcijas turpinās un nu jau septiņpadsmito gadu pēc kārtas Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kuru nosaukums šogad -“Zemgaļu sakta”. Kā vienmēr svētki norisināsies vairāku dienu garumā, tajos tiks akcentētas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības. Zemgaļu svētki aizvien ir  guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū

Augusta sākuma pasākumi Tukuma pusē [0] 

06.08.2020

Augusta sākums Tukuma pusē pārsteidz ar daudzveidīgu kultūras, izklaides un sporta pasākumu programmu. Cikla Tiekamies Tukumā ietvaros šonedēļ ciemos aicināti māksliniecisku noskaņu cienītāji, lai izbaudītu košas izstādes, Mākslinieku ielas pasākumus un piedalītos Mākslas plenērā. Vēl būs iespēja klausīties grupas “Sestā Jūdze” koncertu, skatīties brīvdabas kino un just līdzi ielu basketbola turnīram. Ārpus pilsētas būs iespēja apmeklēt folkloras kopu saieta koncertu pie Viesatu upesloku dabas takas, noskatīties teātra izrādi Kandavas brīvdabas estrādē, piedalīties brīvdabas kino piknikā Lapmežciemā un svinēt svētkus Engurē.

 

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī atvērtā ekskursija kopā ar gidu [0] 

05.08.2020

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 15. augustā, plkst. 11, iegādājoties biļeti Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa (turpmāk -Tornis) apskatei, doties iepazīt Torņa ekspozīcijas kopā ar gidi bez papildus samaksas. Pēc ekskursijas plkst. 12 būs iespēja piedalīties ražotāja “I’m Unity” produktu degustācijā.

Izbaudi jaunas garšas izstādē “Riga Food 2020”! [0] 

05.08.2020

No 9. līdz 12. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākā pārtikas izstāde “Riga Food 2020”, kas nozares profesionāļiem sniegs drošu vidi jauniem darījumiem, bet ikvienam gardēdim piedāvās iepazīt vēl neiepazītas garšas un smelties idejas savai ēdienkartei. Būs arī grila un BBQ konkursi, čili ēšanas sacensības, jaunumu prezentācijas un izglītojošas meistarklases!

Atklās atjaunotās ērģeles Kalnciema - Klīves baznīcā [0] 

04.08.2020

Ar nozīmīgu Latvijas kultūrvēstures notikumu - atjaunoto ērģeļu atklāšanas koncertu “Laudate Dominum”, kā arī Andreja Selicka himnas vijolei, ērģelēm un zvaniņiem “Križini” pasaules pirmatskaņojumu Kalnciema - Klīves baznīcā nedēļas nogalē, 9. augustā, noslēgsies ceturtie Vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija – ērģeļu zeme”. Savukārt 7. augustā Ugāles luterāņu baznīcā ērģelniece Larisa Bulava aicinās ielūkoties senās mūzikas atklājumos. 8. augustā  Sesavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā klausītāji tiks laipni aicināti uz koncertu “Lai Dievu visi teic”.

Apciemo Jelgavas novada ražotājus, muižas un amatniekus [0] 

27.07.2020

Sestdien, 1. augustā, un turpmākās trīs nedēļas nogales ikviens aicināts apciemot Jelgavas novada ražotājus, muižas un amatniekus. Interesentiem būs iespēja ražotāju uzņēmumos iepazīt vietējos produktus, ražošanas procesus un piedalīties degustācijās. Dodoties apmeklēt muižas, varēsiet izzināt muižu vēsturi, noklausīties stāstus par seno laiku sadzīvi, bet amatnieku darbnīcās – piedalīties radošās nodarbībās un apgūt amatniecības prasmes.

Aktīva un skanoša vasaras nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

24.07.2020

Piedzīvot vasaru ar noskaņu koncertiem, pasākumiem pilīs, dārzos un dabā, svinot svētkus un aktīvi sportojot – tā izskatās pasākumu piedāvājums mūspusē šonedēļ. Pasākumu ciklā “Tiekamies Tukumā” šajā nedēļas nogalē īpašs uzsvars uz sporta pasākumiem, bet programmā ir arī koncerti, izstādes atklāšana un brīvdabas kino. Īpaši izturīgajiem sestdien jādodas uz Vilkaču maratonu, romantisku sajūtu cienītājiem - uz pasākumiem Jaunmoku un Kalnmuižas pilīs, bet svinēt svētkus aktīvi un skaļi šonedēļ aicina Smārde.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!