Piektdiena, 20. Septembris, 2019
Marianna, Ginters, Guntra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī rādīs šausminoši - smieklīgo vampīrfilmu “Kas notiek krēslā” (What we do in the shadows) [0] 

25.04.2018

Bauskas pilī 27. aprīlī plkst. 19:00 rādīs Jaunzēlandes komiķu Džemeina Klementa un Taika Vaititi satirīsko vampīrkino parodiju.

Valpurģu nakts pavasara mistērijas Tērvetē [0] 

24.04.2018

Kad pār zemi nograndis pirmais pērkons, visapkārt sāk lidot dzelteni taureņi, no pelēkās zemes izlien pavasara ziedi, ir pienācis īstais laiks priecāties – klāt pavasaris! Daba modusies – viss ņudz, pumpuro, spraucas, skan, čalo, mudž un smaržo, dabai līdzi mostas dabas parka Tērvetē redzamie un neredzamie gariņi un aicina visus līksmoties.

Svini pavasari izstādē “Dārzs un dzīvesstils 2018”! [0] 

23.04.2018

Jau no 27. līdz 29. aprīlim Ķīpsalā notiks dārzkopības izstāde “Dārzs un dzīvesstils 2018”, kura apmeklētājus priecēs ne tikai ar plašu un daudzveidīgu preču piedāvājumu, bet arī ar noderīgiem semināriem, tehnikas demonstrācijām un izmēģinājumiem, konkursiem un lustīgu festivālu trīs dienu garumā! Apvieno lietderīgo ar patīkamo – dodies uz izstādi “Dārzs un dzīvesstils”!

 

Tūrisma sezonas atklāšana ieskandina Kārsavas pilsētas 90 gadu jubileju [0] 

20.04.2018

Kārsavas novads laipni aicina tuvus un tālus viesus uz tūrisma sezonas atklāšanu, kas norisināsies 28. aprīlī. Gardēžiem būs iespēja palutināt savas garšas kārpiņas ar tradicionāliem Latgales ēdieniem un dzērieniem, dabas pētnieki atklās jaunus objektus un klausīsies nedzirdētos stāstus, aktīvās atpūtas entuziasti varēs izstaigāt dabas takas un aplūkot skaistās ainavas, tautas mūzikas mīļotāji ļausies dejām un rotaļām.

28.aprīlī Sajūtu diena Ungurmuižā – joga, muzikālās brokastis un radoša darbošanās [0] 

19.04.2018

Atkal, atkal ir debesis pušu… Vai zini šo dziesmu? Taču, šoreiz stāsts nav par dziesmu, stāsts ir par pavasari un sajūtām, kuras jau atkal varēsim noķert nekur citur kā Ungurmuižā. Šoreiz tās ķersim ne tikai jogojot un brokastojot. Visiem taču zināms, ka pavasaris ir uzkopšanas laiks. Tas ir laiks, kad tiek uzkopti mājokļi, apkārtne un tiek rīkotas dažādas talkas. Ir viens mājoklis, par kuru mums arī ir pilnīgi noteikti jāparūpējas un tas ir mūsu ķermenis – mūsu templis. Tāpēc šoreiz ne tikai izvingrināsim to, bet gan arī pagatavosim kaut ko ļoti smaržīgu ar ko palutināt savu ķermeni.

Ķīpsalā pirmoreiz notiks Alus un grila festivāls! [0] 

18.04.2018

No 27. līdz 29. aprīlim Ķīpsalā notiks dārzkopības izstāde “Dārzs un dzīvesstils 2018”, kur līdzās plašajam dārza preču un pakalpojumu piedāvājumam pirmo reizi notiks arī Alus un grila festivāls. Būs hotdogu un čili piparu ēšanas sacensības, veiklības un izturības konkursi alus cienītājiem, kā arī paraugdemonstrējumi un degustācijas. Gaisā virmos kārdinošā grilētas gaļas smarža, būs laba mūzika un gards miestiņš – izbaudi pavasari Ķīpsalā!  

Meklēsim skaistos Zemgales skatus un stiprās ģimenes pārgājienā Vilces pagastā [0] 

17.04.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina sestdien, 21.aprīlī, pulksten 10.30 piedalīties pārgājienu cikla “Tavas saknes tavā zemē” trešajā pārgājienā Jelgavas novada Vilces pagastā, apmeklējot Berķenes muižu, “Piparmētru namiņu” un vērot dabas mošanos Jelgavas novadā.

Jaunmoku pilī aprīlis paiet putnu zīmē [0] 

16.04.2018

Līdz 17. aprīlim Jaunmoku pils muzejs gaida putnu fotogrāfijas un to tapšanas stāstus fotokonkursā “Spārnotie kaimiņi”. Labākie foto darbi un stāsti saņems pārsteiguma balvas Putnu dienas laikā 20. aprīlī, kad pieredzējuši ornitologi stāstīs par putnu mazuļiem un pasākuma dalībnieki dosies pils parkā, lai vērotu šeit sastopamo putnu dažādību.

Latvijas Goda aplis un citi nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē [0] 

13.04.2018

Šajā nedēļas nogalē, 14. un 15.aprīlī norisināsies gan festivāla Latvijas Goda aplis pasākumi mūspusē, gan jaunu izstāžu atklāšanas Tukuma Mākslas muzejā un Jaunmoku pilī, kā arī radošās rakstniecības meistarklase Tukuma bibliotēkā un Čehijas cirka izrādes Pauzera pļavā. Savukārt adrenalīna devu būs iespēja gūt, jūtot līdzi sportistiem Cross Country motokrosa sacensībās Ķesterciemā.

13. aprīlī – Piemiņas pasākums tēlniekam Indulim Rankam [0] 

12.04.2018

Pirms gada, 13. aprīlī, mūžībā aizgāja Dainu kalna Turaidā skulptūru autors, tēlnieks Indulis Ojārs Ranka.Turaidas muzejrezervāts 13. aprīlī plkst. 14.00 aicina ikvienu piedalīties tēlnieka Induļa Rankas piemiņas pasākumā Turaidas kapsētā, viņa atdusas vietā. Eiropas mantojuma gada kontekstā Turaidas muzejrezervāts izceļ izcilu personību ieguldījumu kultūras mantojuma izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā un arī veidošanā. Kopīgi dziedot tautasdziesmas un daloties atmiņās, tiks aizdegtas gaismiņas, izrādot godu un cieņu tēlniekam, stāstot par viņa talantu un veikumu.

Muzeju naktī Daugavpilī noritēs krāšņa Martas balle [0] 

11.04.2018

19. un 20. maijā  Daugavpilī notiks Marta balle, kas būs veltījums novadniecei Martai Skavronskai – vienkāršai lauku meitenei,  kas kļuva par Krievijas cara Pētera I sievu un vēlāk arī par imperatori Katrīnu I (1684 - 1727).

Kārsavas novadā aizvadītas Putnu dienas [0] 

10.04.2018

Kārsavas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas Ornitoloģijas biedrību 7.aprīlī, rīkoja putnu būru darbnīcu dabas parkā “Numernes valnis”. Pasākums norisinājās Putnu dienu ietvaros un tajā piedalījās teju 50 interesentu.  

Jelgavas Tornī ciklā “Satiec savu mūziķi” viesosies Žoržs Siksna un Jelgavas Tirkīza kora ansamblis  [0] 

09.04.2018

Ceturtdien, 12.aprīlī, pulksten 18, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies cikla “Satiec savu mūziķi” sezonas noslēdzošais vakars, kurā viesosies dziedātājs, jelgavnieks Žoržs Siksna un Jelgavas Tirkīza kora ansambļa dalībnieki.

Izstādes “Auto 2018” TOP 10 – tas noteikti jāredz [0] 

06.04.2018

No 6. līdz 8. aprīlim Ķīpsalā notiek Baltijas lielākā starptautiskā autoindustrijas izstāde “Auto 2018”, kas šoreiz notiek jau trijās hallēs. Piedāvājam TOP 10 ar nozīmīgākajiem “Auto 2018” pieturas punktiem, kur apmeklētājiem noteikti jāpiestāj.

Satiec savu meistaru Tukuma pusē [0] 

06.04.2018

No 6. līdz 8.aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki un muzikanti vairāk nekā 150 vietās visā Latvijā aicinās uz atvērtām darbnīcām, paraugdemonstrējumiem, lekcijām un kopīgu muzicēšanu. Ciemos pie sevis aicinās arī radošie cilvēki Tukuma pusē.

Nāc uz putnu būrīšu darbnīcu dabas parkā „Numernes valnis” [0] 

05.04.2018

Kārsavas novada pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz Putnu dienu pasākumu “Katram savu māju!” dabas parkā “Numernes valnis”, kas norisināsies 7. aprīlī  no plkst. 11.00.

Dosimies dabā vērot putnus – “Putnu dienas 2018” Jelgavā un novadā [0] 

04.04.2018

Aprīlī Latvijā ik gadus notiek tradicionālās pavasara Putnu dienas, kas šogad norisināsies 7. un 8. aprīlī Jelgavā un novadā, priecējot ar vairākiem pasākumiem – putnu būrīšu darināšanu “Lediņos”, velobraucienu un putnu vērošanu Svētes palienē.

Diskusija Turaidā. Arhitektam Gunāram Jansonam – 90 [0] 

03.04.2018

Šogad 4. aprīlī izcilajam arhitektūras pieminekļu restaurācijas darbu teorētiķim un praktiķim, arhitektam Gunāram Jansonam aprit 90. dzimšanas diena. Novērtējot Gunāra Jansona veikumu, Turaidas muzejrezervāts 4. aprīlī plkst. 15.00 aicina uz diskusiju “Personības loma kultūras mantojuma saglabāšanā Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā. Arhitektam Gunāram Jansonam – 90”.

Pasākumi Lieldienu brīvdienās Tukumā un apkārtnē [0] 

30.03.2018

Lieldienu brīvdienās aicinām mūspusē apmeklēt dažnedažādos pasākums, kas sarūpēti apmeklējumiem gan iekštelpās, gan brīvdabā, kā arī lustīgi kopā svinēt krāsainas Lieldienas.

Pasaules Lieldienu tradīcijas 1. aprīlī izzinās Jaunmoku pilī [0] 

30.03.2018

Ar olu meklēšanu, to ripināšanu, šūpošanos, putnu dziesmām parkā un radošajām darbnīcām piesaulītē, 1. aprīlī Jaunmoku pilī un parkā ikvienam interesentam būs iespēja nosvinēt Lieldienas. Aktīvākie dosies izzinošā orientēšanās spēlē pils parkā, lai uzzinātu, kā šos svētkus svin pasaulē un kurā valstī ir atļauts garāmgājējiem uzgāzt spaini ūdens…

Pavadi Lieldienu brīvdienas Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā [0] 

29.03.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina Lieldienu brīvdienas pavadīt Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā, kur notiks daudzveidīgi kultūras, izklaides un arī sporta pasākumi, aizraujošām un piepildītām brīvdienām Zemgales pusē.

Krāsainās Lieldienas dabas parkā Tērvetē [0] 

28.03.2018

Pirmajās Lieldienās, 1. aprīlī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē norisināsies pasākums “Krāsainās Lieldienas!”. Līksmosim, gavilēsim un priecāsimies kopā ar atraktīvajiem pasaku tēliem, radoši darbosimies, iesim rotaļās un  baudīsim Lieldienu tradīcijas.

Otrajās Lieldienās Turaidā aicina uz Lieldienu svētkiem [0] 

27.03.2018

Kā katru gadu Turaidas muzejrezervāts Otrajās Lieldienās, 2. aprīlī. plkst. 14.30 aicina uz Lieldienu svētkiem “Spīdi nu, saulīte!”, lai kopā lieliem un maziem svinētu pavasara atnākšanu, izdzīvojot Lieldienu laika tautas tradīcijas kopā ar Siguldas folkloras kopas “Senleja” dalībniekiem.

Brīvdabas muzejs aicina uz Lieldienu svinībām [0] 

26.03.2018

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Lieldienu svinībām 1. un 2. aprīlī no 10:00 līdz 16:00. Pavasara gaidītākos svētkus divu dienu garumā atzīmēsim ar jau iemīļotām un visu gaidītam Lieldienu izdarībām – olu krāsošanu un ripināšanu, kārtīgu šūpošanos, radošām darbnīcām, spēlēm un dančiem kopā ar folkloras kopām, amatnieku un mājražotāju tirgu un, protams, tradicionālā Lieldienu cienasta baudīšanu.

Aicinām doties pārgājienā “Diža meža maliņā” [0] 

23.03.2018

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs 30. martā, Lielajā piektdienā, aicina doties kopīgā pavasara pārgājienā, apmēram 12 km garumā. Aicinām šo brīvdienu pavadīt brīvā dabā, sajust pavasara smaržu gaisā un meklēt pirmos koku pumpurus mežā. Iesim meklēt pavasari Mežoles dižmežā un iepazīsim vietējos nostāstus un teikas.

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad paplašinās programmu un robežas [0] 

22.03.2018

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 3. līdz 5. augustam, un šoreiz tajā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu auditorijai. Domājot par Latviju tās simtgadē, festivāls tiks veidots ar uzsvaru uz attīstību, meklējot vīziju par cilvēka un dvēseles, civilizācijas un pilsētas tālāko attīstību. Vienlaikus festivāls turpinās atklāt aizvien jaunas vietas pilsētvidē un izvirzīt mākslinieciskos izaicinājumus saturā un formā.    

Ekskursiju cikla “Jelgavas likteņstāsti” trešajā sērijā – marta jubilāri [0] 

21.03.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina piedalīties ekskursiju cikla "Jelgavas likteņstāsti" trešajā ekskursijā, kas sāksies ar došanos uz Tējas namiņu “Silva” satikt marta gaviļnieku,  dzejnieku, Eduardu Aivaru, bet pēcāk vedīs pa citu pazīstamu jelgavnieku pēdām pilsētā.

Filmas „Nameja gredzens” radošā grupa atklās krāšņo tērpu izstādi Durbes pilī Tukumā [0] 

20.03.2018

24. martā plkst. 17.00 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā) notiks filmas „Nameja gredzens” tērpu izstādes atklāšana un tikšanās ar filmas radošo grupu. Izstādes tērpus radījusi kostīmu māksliniece Sandra Sila. Kopumā izgatavoti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, kā arī rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē tuvplānā varēs apskatīt krāšņākos no filmas tērpiem.

Lieldienu programma bērniem un skolēniem Turaidā [0] 

19.03.2018

Turaidas muzejrezervāts pavasara un Lieldienu gaidīšanas laikā no 19. marta līdz 6. aprīlim jaunāko klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem piedāvā izglītojošo programmu “Tā gaidu Lieldienu!”

Pastariņa muzejā atzīmēs pavasara iestāšanos  [0] 

16.03.2018

18. martā plkst. 13.00 Pastariņa muzejā (Bisnieki, Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads) latviskās tradīcijās atzīmēs Pavasara saulgriežus.

Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu  [0] 

15.03.2018

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. Lielā dienā jeb pavasara saulgrieži ir laiks, kad daba un cilvēki svin gaismas uzvaru pār tumsu un diena kļūst garāka jeb lielāka par nakti. Brīvdabas muzejs arī šajos svētkos aicina atgriezties pie senajām latviešu tradīcijām – šūpoļu kāršanas un šūpošanās, olu krāsošanas un ripināšanas, kā arī spēlēm, rotaļām un Putnu dzīšanas dziesmām – kopā ar folkloras kopu "Skandinieki".   

Izaicini sevi! 17 km pārgājiens Ozolnieku novadā “Tavas saknes tavā zemē”  [0] 

14.03.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētdien, 18.martā plkst.10.30 piedalīties pārgājienu cikla “Tavas saknes tavā zemē” otrajā pārgājienā Ozolnieku novadā maršrutā Dalbe-Olaine, veicot 17 km kājām un apmeklējot saimniecību “Ķiploku pasaule”.

Ģimeņu diena “Cibric, cibric uz mežu!” dabas parkā Tērvetē [0] 

13.03.2018

Sestdien, 17. martā, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē no plkst. 12:00 norisināsies pirmais pasākums, iesildot 2018. gada tūrisma sezonu, ģimeņu diena “Cibric, cibric uz mežu!”. Aicinām gan lielus, gan mazus, ikvienu dabas draugu aktīvi un sportiski pavadīt laiku dabā.

Daugavpilī norisināsies ikgadējās Solomona Mihoelsa dienas [0] 

12.03.2018

No 12. līdz 16.martam Daugavpilī norisināsies ikgadējās Solomona Mihoelsa dienas, kas veltītas  novadnieka, izcilā režisora, aktiera, pedagoga un sabiedriskā darbinieka dzimšanas dienai.

PetExpo 2018 – čūskas, vardes, ķirzakas, zirnekļi un citi posmkāji! [0] 

09.03.2018

Jau 17. un 18. martā izstādē “PetExpo 2018” Ķīpsalā interesenti varēs ieraudzīt ne tikai mīlīgus suņus un kaķus, bet arī vairākus neparastus mājdzīvniekus – dažādu sugu čūskas, vardes, ķirzakas, zirnekļus, tūkstoškājus, zarkukaiņus un prusakus. Drosmīgākie dažus pat varēs paņemt rokās!

Aizraujoša un pasākumiem bagāta nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

09.03.2018

Šajā nedēļas nogalē, kad, gaisa temperatūrai paaugstinoties, vēl steigsim izbaudīt ziemas priekus distanču slēpošanas sacensībās un kalnu slēpošana trasēs “Milzkalnā”. Arī iekštelpās tiek piedāvāti dažādi koncerti, izstādes atklāšana, humora šovs, kā arī pūču pasaules izzināšana Ķemeru nacionālajā parkā un angļu tējas baudīšana Jaunmoku pilī.

V Latvijas Tūrisma informācijas tirgus šogad notiks Preiļos [0] 

08.03.2018

Vislatvijas pasākums – V Latvijas Tūrisma informācijas tirgus notiks 28.aprīlī Preiļos.  Tūrisma sezonai sākoties, ikvienam būs lieliska iespēja uzzināt aktuālāko tūrisma informāciju novados un reģionos visā Latvijā, piedalīties konkursos, loterijās, iegādāties mājražotāju un amatnieku izstrādājumus.

Bauskas pilī skanēs vokālās grupas “Ars Antiqua Riga” koncerts “Luters un laika biedri” [0] 

07.03.2018

Sestdien, 17. martā plkst. 18.00 Bauskas pilī skanēs viduslaiku un renesanses mūzika vokālās grupas “Ars Antiqua Riga” izpildījumā, kuru papildinās Lenarda Gotluba lautas skaņas un aktiera Vara Pinķa stāstījumi par Mārtiņa Lutera laiku.

Tukumā izstāde „Tautu meita rotājās” [0] 

06.03.2018

10. martā plkst. 12.00 Tukuma Audēju darbnīcā (Tidaholmas ielā 3, Tukumā) atklās Tautas lietišķās mākslas studiju „Rīdze” un „Cilnis” 45 gadu jubilejas izstādi „Tautu meita rotājās”. Eksponēti arheoloģiskie, etnogrāfiskie un mūsdienu tautastērpu elementi no dažādiem Latvijas novadiem. Izstāde skatāma līdz 2. jūnijam.

Ciklā “Satiec savu mūziķi” Jelgavā viesosies BJMK dibinātājs Endijs Rožkalns [0] 

05.03.2018

Ceturtdien, 8.martā, pulksten 18, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies cikla “Satiec savu mūziķi” vakars, kurā viesosies biedrības “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” (BJMK) un privātās mūzikas skolas “BJMK Rokskola”  dibinātājs, mūziķis un skolotājs Endijs Rožkalns ar audzēkņiem.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!