Sestdiena, 4. Jūlijs, 2020
Sandis, Uldis, Ulvis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tematiskajā tūrisma vakarā ceļojumu blogere stāstīs par Svalbāru [0] 

20.11.2018

Ceturtdien, 29.novembrī, pulksten 18, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētais tematiskais tūrisma vakars “Ledus zeme Svalbāra”, kurā varēs iepazīt Svalbāru – arhipelāgu Norvēģijas teritorijā, Arktikā.  

Ikgadējā Zemgales tūrisma konference norisināsies Jelgavā  [0] 

19.11.2018

Zemgales Tūrisma asociācija (ZTA) aicina piedalīties ikgadējā Zemgales tūrisma konferencē “Sadarbības spēks tūrisma attīstības veidošanā”, kas norisināsies trešdien, 5.decembrī, no pulksten 10 līdz 16 Jelgavas pilī.

Daugavpils tūrisma objektos pieaudzis apmeklētāju skaits [0] 

16.11.2018

Daugavpils tūrisma informācijas centra apkopotie statistikas dati liecina, ka Daugavpils tūrisma objektu, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestāžu apmeklētāju skaits aktīvās tūrisma sezonas laikā,  no 1. maija līdz 30. septembrim,  salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauga par 8%. Tādejādi tos  apmeklēja  284 336 interesenti.

Latvijas svētku nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

15.11.2018

Patriotisku noskaņu caurstrāvotā nedēļas nogale Tukuma novadā ieskanēsies ar dažādiem piemiņas pasākumiem, koncertiem un pavadīs ar izteiktu svētku sajūtu visas nedēļas nogales garumā. Latvijas valsts simtgades svinību kulminācija ar skaistu svētku salūtu no Brīvības laukuma Tukumā, par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.

Aicina uz izglītojošu simtgades spēli Jelgavas tornī [0] 

14.11.2018

Svētdien, 18.novembrī, no pulksten 16 līdz 19, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoša un izglītojošs pasākums “Latvijas simtgades spēle tornī”, kur izpildot deviņus interaktīvus uzdevumus, būs iespēja fotografēties Latvijas svētku noskaņas fotostūrī un saņemt momentfoto.

Latvijas simtgades rīta ieskandināšana Turaidā [0] 

13.11.2018

Latvijas valsts dzimšanas dienā 18. novembrī plkst. 8.00 ikviens aicināts sagaidīt saules lēktu Turaidā un novēlēt Latvijai saules mūžu, paceļot Latvijas valsts karogu, kopīgi dziedot Latvijas valsts himnu un tautasdziesmas, ieskandināt simtgadi.

Šmakovkas muzejs aicina uz video pirmizrādi [0] 

12.11.2018

14. novembrī, plkst. 16.00, Šmakovkas muzejā Daugavpilī (Rīgas ielā 22a) interesenti tiek aicināti uz Šmakovkas muzeja video pirmizrādi.

Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām  [0] 

09.11.2018

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 11. novembrī no 12.00 līdz 16.00 aicina uz bagātīgajām Mārtiņa dienas svinībām. Svētku viesi arī šogad tiek aicināti uz tradicionālo Mārtiņa dienas maskošanos un dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavošanos ziemai ar radošām darbnīcām, veiklības pārbaudi gailīšu makarēšanā un umurkumura pievarēšanā kā arī, protams, Mārtiņdienas gardumu baudīšanu.

 

Sagaidot ziemu - Mārtiņdiena Turaidā [0] 

08.11.2018

Lai arī šobrīd vēl ir rudenīgi silts laiks, aktīvie zemes darbi pamazām ir jānoslēdz, un ir laiks sagaidīt ziemu. Sestdien, 10. novembrī, plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu – lielu un mazu svinēt senos latviešu svētkus - Mārtiņdienu.

Patriotiskās garšas mēnesis Tukumā ir sācies! [0] 

07.11.2018

Novembris Latvijā pēdējos gados jau iesaukts par Patriotu mēnesi. Savukārt ēdinātāji, kas nolēmuši celt patriotisma devu sevī un savos līdzcilvēkos, gatavojot latviskos ēdienus svētkos novembra mēnesī, novembri nodēvējuši par Patriotiskās garšas mēnesi. Tādu mēnesi kalendārā nu jau otro gadu iezīmējuši arī Tukuma puses uzņēmēji, savās ēdienkartēs īpaši izceļot latviskos ēdienus vai veidojot speciālas latvisko ēdienu ēdienkartes savos uzņēmumos. Tā kā novembris mēdz būt tumšs un drūms laikapstākļu ziņā, aicinām atbalstīt vietējos ēdinātājus un doties pusdienās un vakariņās, vai pat brokastīs ārpus mājām nobaudīt, iespējams, jau mazliet piemirstus ēdienus vai atklāt sev jaunu latvisko garšu!

Latvijas simtgadi Jelgavā atzīmēs ar plašu programmu [0] 

06.11.2018

Valsts svētku laikā aicinām apmeklēt pasākumus Jelgavā: lāpu gājienu, latviešu filmu seansus, dažādus valsts svētkiem veltītus koncertus, 3D multimediālu šovu, ugunszīmju iedegšanu, uguņošanu u.c.

Patriotu nedēļas pasākumi Daugavpils cietoksnī [0] 

05.11.2018

Novembrī, kad pieminam Latvijas valsts aizstāvjus un gatavojamies Latvijas 100. dzimšanas dienai, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs cietoksnī rīkos vairākus tematiskos pasākumus. 

Skaistuma un spraiga šova piepildīta nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

02.11.2018

Novembra pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē mūs priecēs ar kino maziem un lieliem, Smukuma semināru dārzu un puķu mīļotājiem, kā arī ar spoku stāstu vakaru un cirka šovu spilgtu iespaidu meklētājiem.

Rūķi Tērvetē aicina uz pilsētas svētkiem Čiekurē [0] 

01.11.2018

Sestdien, 3. novembrī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē svinēsim rūķu pilsētas Čiekures svētkus. Ar dziesmām, rotaļām, radošām darbnīcām, ugunskura gaismām un dabas parka Tērvetē pasaku tēliem priecāsimies, līksmosim un iepazīsim Rūķu pilsētas ielas un namiņus! Pasākums meža vidē tiem dabas draugiem, kam visi laikapstākļi ir lieliski aktīvai atpūtai dabā.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz gadskārtējo konferenci veltītu Latvijas simtgadei [0] 

31.10.2018

Turaidas muzejrezervāts 8.  novembrī plkst. 09.30 aicina interesentus uz gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci veltītu Latvijas simtgadei. Konferencē piedalīsies muzejrezervāta pētnieki, sadarbības partneri no Latvijas Universitātes, gan arī eksperti, kas pētījuši Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojumu dažādos aspektos. Konferencē dalība ir bez maksas un vēlama pieteikšanās pa tālruni 26572142 vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv


 

Ar „Stipro sievu” koncertu atklās mūzikas un mākslas festivālu „Bildes” [0] 

30.10.2018

Svētdienā, 4. novembrī plkst. 16.00, koncertzālē “Koka Rīga” notiks brīvās gribas ansambļa “Stiprās sievas” 5 gadu jubilejas koncerts, atklājot jau 33. mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” koncertu programmu.

Dziesmu rīts “Brīnās tautas manu dziesmu” Siguldā [0] 

29.10.2018

Sagaidot folklorista, rakstnieka un publicista, jaunlatviešu kustības aktīva dalībnieka, Krišjāņa Barona 183. dzimšanas dienu, Turaidas muzejrezervāts 31. oktobrī plkst. 9.00 aicina uz dziesmu rītu “Brīnās tautas manu dziesmu” laukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā. Dziesmu rīti Dainu tēva dzimšanas dienā Siguldā kļuvuši par tradīciju, kurā satiekas visas paaudzes, skandējot vai dziedot savas mīļākas tautasdziesmas un atgādinot dainās ierakstītās vērtības.

Leģendu nakts Durbes pilī [0] 

26.10.2018

27. oktobrī no 18:00 līdz 22:00 Durbes pilī pasākums „Leģendu nakts”. Pasākumā apmeklētāji aicināti aizceļot uz 20. gadsimta sākumu un iejusties 1915 līdz 1918. gadā.

Leģendām apvīta nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

26.10.2018

Šajā nedēļas nogalē, drēgni rudenīgajam laikam pieņemoties spēkā, baudīsim piektdienas kino vakaru Tukuma pilsētas kultūras nama telpās skatoties dažādām vecuma grupām un interesēm atbilstošas filmas vai arī vērosim maģisko cirka šovu Pauzera pļavā. Sestdien apmeklēsim Tukuma apkārtnes muižas un pilis, kur norisināsies Leģendu nakts pasākumi ar dažādām interesantām aktivitātēm un izglītojošām nodarbēm. Savukārt iesākoties jaunajai nedēļai apmeklēsim Žaņa Katlapa balvas pasniegšanas ceremoniju, kas šogad norisināsies Tumes kultūras namā.

Daugavpilī piedāvā neparastu suvenīru – “Ņikuļina konfektes” [0] 

25.10.2018

Daugavpils kafejnīca “Pasaules brīnumi” ir kļuvusi par vienīgo vietu Eiropas Savienībā, kur ir iespēja iegādāties ļoti neparastu un inovatīvu suvenīru “Ņikuļina konfektes”. Vietā, kur darbojas šī Daugavpilī populārā kafejnīca, kādreiz atradās  saldumu fabrikas  “Krasnij Oktjabrj” («Красный Октябрь») firmas veikals, kura krusttēvs bija ievērojamais un iemīļotais cirka mākslinieks un novadnieks  Jurijs Ņikuļins. Šī projekta autori kopā ar Jurija Ņikuļina mazdēliem nolēma dot otru dzīvi šīm konfektēm, kuras jau tika  ražotas pirms vairāk kā 20 gadiem.

Artūrs Duboks ar populārākajām grupas “A-Europa” dziesmām [0] 

24.10.2018

Dziedātājs un dziesmu autors Artūrs Duboks ar jaunu pavadošo instrumentālo grupu sagatavojis koncertprogrammu “Tuvumā, tālumā...”, kurā skanēs “A-Europa” visu laiku populārākās dziesmas jaunos aranžējumos, kā arī vēl nedzirdētas A. Duboka kompozīcijas.

 

Rudens lielogu izstāde Dabas muzejā [0] 

23.10.2018

Ķirbju audzēšanas interesentus, entuziastus un rudens lielogu garšu cienītājus no 24. līdz 28. oktobrim aicinām uz gadskārtējo ķirbju parādi Latvijas Dabas muzejā, kurā A.Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” biedri demonstrēs savu šā gada ražu – būs apskatāmas gan iecienītas un gadu laikā pārbaudītas vērtības, gan jaunas un pārsteidzošas šķirnes.

Aicina skolēnu grupas nacionāli patriotiskā ekskursijā pa Brīvības cīņu vietām [0] 

22.10.2018

Karostas glābšanas biedrība (KGB) oktobrī un novembrī aicina skolēnu grupas uz bezmaksas ekskursijām.

Tā stunda ir klāt – filma “Baltu ciltis” Bauskas pilī [0] 

19.10.2018

Rudenīgā 26. oktobra vakarā plkst. 18:00, vēsturiskā atmosfērā Bauskas pilī rādīs brāļu Ābeļu dokumentālo drāmu “Baltu ciltis”.

Tūrisma vakarā viesosies brīvības ekspedīcijas “Monblāns 2018” dalībnieki [0] 

18.10.2018

Ceturtdien, 25.oktobrī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Brīvības ekspedīcija – “Monblāns 2018””, kurā viesosies entuziastu komanda, kas vēlējās Latvijas simtgades gadā uznest  Eiropas Savienības augstākajā virsotnē mastu ar Latvijas karogu, uzstādot Ginesa pasaules rekordu.

Brīvdabas muzejs aicina godināt senčus Veļu vakarā [0] 

17.10.2018

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 21. oktobrī no 18.00 līdz 21.00 aicina uz jau tradicionālo veļu jeb mūsu senču godināšanu "Veļu vakarā".

Aicina rudens pārgājienā izzināt Jelgavas novada jaunos tūrisma objektus [0] 

16.10.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 20.septembrī, pulksten 10.25 piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” pārgājienā un skaistā rudens pastaigā izzināt šī gada jaunos tūrisma objektus Jelgavas novada Lielplatones pagastā – atjaunoto veļas māju “Vešūzi”  un šitake sēņu audzētavu “Trubenieki”.

Komēdija “Silvija” novembrī viesosies Alūksnē un Madonā [0] 

15.10.2018

Amerikāņu dramaturga Alberta Ramsdela Henrija luga ''SILVIJA'' viesosies Alūksnē un Madonā. Divus piektdienas vakarus izrāde viesosies Ziemeļvidzemē: 9. novembrī plkst. 19.00 Alūksnes kultūras centrā un 30. novembrī plkst. 19.00 Madonas kultūras namā.

“Simtgades nominācija” - Latvijas teātrim - 150, Latvijas valstij - 100, Latvijas kino - 70! [0] 

12.10.2018

Šīs apaļās un nozīmīgās jubilejas atzīmējot, organizatori piedāvā skatītājiem īpašu tikšanos ar teātra, kino un mūzikas personībām 9. novembrī plkst. 19:00 VEF kultūras pilī.

Grupas „MENUETS” 50 gadu jubilejas koncerts „MENUETAM 50, LATVIJAI 100” [0] 

11.10.2018

Grupa „Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd „Menuets” ir vecākā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968.gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā, nu „Menuets” 2018.gadā svin savu 50 gadu jubileju.

Aicina apgūt vitrāžu veidošanas mākslu tornī  [0] 

10.10.2018

Sestdien, 20.oktobrī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētā cikla “Tradicionālo amatu dienas” nodarbība – “Stikla apstrādes tehnika – vitrāža”, kurā būs iespēja radīt nelielus stikla mākslas darbus, mākslinieces Ilzes Dūdiņas vadībā.

Karostas ūdenstorņa  [0] 

09.10.2018

Nedēļas nogalē Liepājā un apkārtnē notiek pasākumi, kas aicina pievērst uzmanību industriālajam mantojumam.

13. un 14. oktobrī Karostas ūdenstornī notiks gida vadītas bezmaksas ekskursijas, kas sāksies pulksten 13 un 14.

Izzini Aizputes novada pilskalnus, kulta vietas un dižkokus  [0] 

08.10.2018

Sestdien, 13. oktobrī  plkst 10.00 dosimies kopīgā ekspedīcijā - ekskursijā ar Andri Grīnbergu un uzzināsim cik lieli un kādi ir mūsu dižkoki, atpazīsim senas kulta vietas un nozīmīgus akmeņus, un apmeklēsim senos pilskalnus Aizputes novadā. Šoreiz apskatīsim un izzināsim Kalvenes, Kazdangas un Lažas pagastus.

LVM dabas parks Tērvetē aicina uz Pasakas midzināšanu [0] 

05.10.2018

Pavisam drīz Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē noslēgsies aktīvā pasaku zemes sezona. Sestdienā, 13. oktobrī, dabas parkā Tērvetē - Pasakas midzināšanas svētki! Pēdējo reizi šogad Pasaku mežā būs sastopami brīnumainie pasaku tēli un citi pārsteigumiem bagātā meža iemītnieki.

Atvērto durvju dienas Aizputes ūdenstornī [0] 

04.10.2018

12.-14.oktobrim Weekend Tours pasākuma ietvaros apmeklētājiem pirmo reizi būs pieejams pilns ūdenstorņa aprīkojums: pirmā stāva interjera iekārtojums, eksponēti ūdensapgādes tīklu krāni, informācija par citiem industriālajiem objektiem Aizputē, darbināms 3D ūdenstorņa modelis, darbināms dziļurbuma modelis.

Konference Kazdangā “Kā sekmēt dabas un kultūras mantojuma saglabāšanu un vides izglītību?” [0] 

03.10.2018

Vieta: Kazdangas Kultūras centrs, Pils gatve 4,  Kazdangas pagasts, Aizputes novads Laiks: 2018. gada 12. oktobris, plkst.10.30.Konferences mērķi:palielināt sabiedrības izpratni un izglītotību par dabas un kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību; veicināt inovatīvu pieeju izplatīšanu bērnu un jauniešu vides izglītībā, daloties pieredzē un attīstot sadarbību

Pūtēju ansambļa „Sigulda” koncerts un zelta lapu laika piedāvājums Turaidā [0] 

02.10.2018

Svētdien, 7. oktobrī plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā kā ik rudeni apmeklētājus ar skanīgām melodijām iepriecinās Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis “Sigulda” diriģenta Jāņa Raslava vadībā.

Zilā morfīda festivāls Siguldas tropu tauriņu mājā [0] 

01.10.2018

Siguldas tropu tauriņu mājā no 28.septembra līdz 8.oktobrim Zilā morfīda festivāls! Vairāk kā 100 Zilie morfīdu tauriņi veidos skaistu, elpu aizraujošu un neaizmirstamu festivālu Siguldā! Tāpat redzēsiet vēl 200 citus eksotiskos tropu tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropu valstīm!

Industriālā mantojuma nedēļā Tukuma pusē aicina paviesoties dzirnavās [0] 

28.09.2018

Industriālā mantojuma nedēļas nogales ietvaros no piektdienas, 28.septembra līdz svētdienai, 30.septembrim Tukuma pusē viesus gaidīs Jaunpils un Rideļu dzirnavas.

5. oktobrī - Lībiešu diena skolēniem Turaidā [0] 

27.09.2018

Latvijas simtgades gadā nozīmīgu vietu ieņem stāsti par personībām, kuras veidojušas Latvijas vēsturi. Godinot nozīmīgu vēsturisko personību lībiešu valdnieku Kaupo, Turaidas muzejrezervāts 5. oktobrī rīko LĪBĪEŠU DIENU SKOLĒNIEM, kurā no 10.00 līdz 15.00 tiek gaidīti dažādu vecumu skolēni, lai pusotras stundas garā piedzīvojumā interaktīvā veidā izzinātu vēsturi par vienu no Latvijas pamattautām – lībiešiem. Lībiešu dienas mērķis ir popularizēt Gaujas lībiešu kultūras mantojumu un iedvesmot skolēnus iepazīt lībiešu tautas vēsturi un neparastas personības.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!