Ceturtdiena, 19. Septembris, 2019
Verners, Muntis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Biedrība „Karostas glābšanas biedrība” ir izveidojusi filmu par Karostu, un ceturtdien, 3.jūnijā, Rīgā notiks tās prezentācija [0] 

31.05.2010

Liepājā ir Karosta – vieta, kas savulaik bijusi pilsētiņa armijai, bet tagad tā piesaista tūristus no visas pasaules. Tā ir vieta, kam piemīt valdzinošs skarbums jeb skarbs valdzinājums, un stāstījums par Karostas vēsturi rada interesi ikvienā tās viesī.
Par Karostu ir izveidota filma, kurā skatāmi gan vēsturiski dokumentālo filmu kadri, gan fotouzņēmumi no Karostas tapšanas laikiem, un kurā ļoti uzskatāmi parādīta Karostas nozīme Krievijas cariskās impērijas, Latvijas brīvvalsts un Padomju Savienības militārās aizsardzības sistēmā.
 

Piedzīvojumu parkā norisināsies pirmās petanka sacensības! [0] 

28.05.2010

Nedēļas nogalē, svētdien 30.maijā, plkst. 10.00 Piedzīvojumu parkā notiks pirmās petanka spēles sacensības – Republikas čempionāts sievietēm (trešā kārta). Sacensības, atbilstoši nolikumam, organizē un vada biedrība „Latvijas petanka sporta federācija”.

Notiks Ventspils II Starptautiskais jauniešu pūtēju orķestru festivāls [0] 

27.05.2010

Sestdien, 29.maijā, Ventspilī norisināsies Ventspils II Starptautiskais Jauniešu pūtēju orķestru festivāls.

Plkst. 11.00 teātra namā „Jūras vārti” notiks jauniešu pūtēju orķestru konkurss, kurš ir festivāla centrālais pasākums. Izlozes kārtībā A un B grupas orķestri atskaņos vienu obligāto un izvēles skaņdarbu programmu. Tā kā viens no konkursa uzdevumiem ir popularizēt latviešu komponistu oriģinālmūziku pūtēju orķestriem, tad kā obligātie skaņdarbi konkursa programmā ir iekļauti Anitras Tumševicas kompozīcija „Lībiešu dziesmas” un Pētera Butāna „Livonijas pils dejas”. Konkursu vērtēs žūrijas komisijas eksperti Vilmantas Vapsva – pūtēju orķestra „Sklepučini" mākslinieciskais vadītājs, Jānis Puriņš – Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras Dziesmu svētku nodaļas vadītājs un Guntis Kumačevs – Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents
 

Ierakstīsim Ventspils vārdu Ginesa rekordu grāmatā!  [0] 

27.05.2010

Cienījamie ventspilnieki un pilsētas viesi!
Ventspils pilsētas rota viennozīmīgi ir ziedi. Šogad Ventspilij svin nozīmīgu jubileju – 720 gadus, līdz ar to šovasar par godu jubilejai Ventspils pilsētas pašvaldība laika posmā no 22. līdz 24.jūlijam Ventspilī, Ostas ielas promenādē plāno izveidot vismaz 1500 metru garu un 1 m platu nepārtrauktu garāko puķu paklāju pasaulē, tādējādi mēģinot uzstādīt Ginesa pasaules rekordu.
 

Sākusies pieteikšanās 8. Velobraucienam „No pilsētas uz pilsētu” - „No Daugavas līdz Ventai”  [0] 

26.05.2010

Jau astoto gadu pēc kārtas no 2. jūlija līdz 11. jūlijam norisināsies velobrauciens „No pilsētas uz pilsētu” – „No Daugavas līdz Ventai”

Ģimenes diena Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā [0] 

26.05.2010

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 1.jūnijā, sākot no plkst. 12:00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Āraišu arheoloģiskā muzejparka nodaļa aicina bērnus ar vecākiem un vecvecākiem uz ikmēneša Ģimenes dienu. Šoreiz tā noritēs nevis Rīgas pilī, kur ir muzeja pastāvīgā mājvieta, bet Āraišu muzejā Amatas novadā.

„Pludmale” – sporta spēles Saulkrastos [0] 

26.05.2010

Sestdien, 5.jūnijā, plkst. 11:30, sporta un atpūtas komplekss „Koklītes”, Saulkrastu pludmalē, rīko pludmales sporta spēles, ar bērnu aktīvu iesaisti dažādās atrakcijās un vakara noslēgumu Hula-Hula ballītē, piedaloties DJ Zipp, kā arī solot nevienu vien ugunīgu pārsteigumu.

"Burinieku gadsimts" atzīta par vienu no labākajām Latvijas tūrisma filmām [0] 

25.05.2010

Biedrības "Latvijas Nacionālais parks" veidotā audiovizuālā kompozīcija "Burinieku gadsimts" ieguvusi diplomu un tūrisma firmas "Amber way" speciālo balvu starptautiskā tūrisma filmu festivālā "Tourfilm-Riga 2010". Tā atzīta par vienu no labākajām Latvijas tūrisma filmām, līdzās tādu autoru darbiem kā Elm media "Pieci stāsti par dabu" un citiem. Filma "Burinieku gadsimts" tapusi biedrības "Latvijas Nacionālais parks" 2009. gadā realizētā projekta "Līvu krasta kultūrvēstures, seno arodu, dzīves stāstu izpēte Ziemeļkurzemes nākotnes attīstībai" ietvaros.

Noslēgusies portāla "Live Rīga" darbība testa režīmā [0] 

25.05.2010

Līdz ar "Live Rīga" vasaras reklāmas kampaņas sākumu noslēgusies portāla "Live Rīga" darbība testa režīmā,informēja Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) pārstāvji.

"Live Rīga" portāls testa režīmā darbojās kopš aprīļa beigām.
 

Saulkrastu dome lems par zemes iznomāšanu pirmajai mazkapitāla SIA atpūtas kompleksa veidošanai [0] 

25.05.2010

Saulkrastu novada dome rīt, 26.maijā, lems par zemes iznomāšanu pirmajai reģistrētajai mazkapitāla SIA "Sunshine" atpūtas kompleksa veidošanai.

Pašvaldība plāno uzņēmumam iznomāt 1800 kvadrātmetrus zemes Raiņa ielas galā, kāpu zonā pie jūras.
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija jūnijā sāks akciju "Apceļosim Latvijas pilis" [0] 

25.05.2010

Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA) šā gada 6.jūnijā atklās akciju "Apceļosim Latvijas pilis", šodien preses konferencē sacīja LPMA prezidente Iveta Sprūdža.

Veidos izstādi "Ražots Tukumā" [0] 

25.05.2010

Tukuma Pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" top jauna izstāde - "Ražots Tukumā", kuras veidošanā aicināti iesaistīties tukumnieki, informēja Tukuma muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ozola.

Vasarā gaidāmajiem Aglonas svētkiem no valsts budžeta tiks tērēti 78 432 lati [1] 

25.05.2010

Ikgadējo Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku organizēšanai no valsts budžeta līdzekļiem šogad tiks tērēti 78 432 lati, lai gan Katoļu baznīca iepriekš bija aprēķinājusi, ka šim mērķim nepieciešami 197 315 lati.

Sākas brauciens jaunā ūdens tūrisma maršrutā pa Daugavu  

25.05.2010

Šodien "Bella Dvina" pārrobežu sadarbības projektā Baltkrievijas pilsētā Polockā startēs jauns sešu dienu nobrauciens ar smailītēm pa Daugavu,informēja Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs.

Viesnīcās un tūristu mītnēs apkalpoto cilvēku skaits sarucis par 0,3% [0] 

25.05.2010

Šā gada pirmajā ceturksnī viesnīcās un citās tūristu mītnēs tika apkalpoti 191 000 cilvēku jeb par 0,3% mazāk nekā 2009.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Izstrādātas vadlīnijas brīvdabas informācijas stendiem un tūrisma maršrutu marķējumiem [0] 

23.05.2010

Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" izstrādājusi vadlīnijas brīvdabas informācijas stendiem un tūrisma maršrutu marķējumiem visās dabas teritorijās.

"Marriott International" iespējamā ienākšana tirgū nozīmē Latvijas tūrisma potenciāla novērtējumu [0] 

22.05.2010

Iespējamā ASV viesnīcu kompānijas "Marriott International" ienākšana Latvijas tirgū nozīmē tūrisma nozares potenciāla novērtējumu no ārvalstu investoru puses, atzina aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Notiks Slīteres ceļotāju diena [0] 

21.05.2010

Šī gada 12.jūnijā Slīteres nacionālajā parkā (SNP) notiks Slīteres ceļotāju diena, kurā prezentēs jaunus tūrisma maršrutus, Slīteres nacionālā parka ceļvedi un brīvdabas stendus, informēja lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".

Pievienojies dižajiem Baltijas apceļotājiem! [0] 

21.05.2010

Kas ir "Dižā Baltijas apceļošana" ("DBA")?

Tas ir ceļojumu maratons, kas risinās jau ceturto gadu un aicina cilvēkus apceļot savu tēvzemi un pārējās Baltijas valstis, īpaši iepazīstot 30 interesantus apskates objektus – pa desmit katrā valstī. Šogad "DBA" notiek no 1. maija līdz 30. septembrim.

Ko ieteiksit apskatīt Latvijā?
 

Uzlabos airēšanas bāzes "Krāces" infrastruktūru [0] 

21.05.2010

Lai uzlabotu airēšanas pulciņa dalībnieku un ūdens tūristu drošību, ceturtdien, 20.maijā Valmieras pilsētas pašvaldības dome nolēma piešķirt LVL 3200 airēšanas trases "Krāces" infrastruktūras uzlabošanai.

Koncerts ceriņu dārzā skanēs 30. maijā [0] Video

20.05.2010

Arī šogad, sekojot tradīcijai, Dobeles ceriņu dārza vidū starp ziedošiem un smaržojošiem ceriņiem skanēs koncerts.

Uz laiku slēgts Daugavpils cietoksnis [0] 

20.05.2010

Sakarā ar objekta “Daugavpils Cietokšņa infrastruktūras – ielu kompleksā labiekārtojuma un inženiertīklu renovācija” būvdarbu veikšanu, sākot no 2010.gada 20.maija Cietokšņa neapdzīvojamā zona tiks slēgta ekskursijām, kā arī pilsētas iedzīvotāju (gājēju) kustībai no plkst.8.00 līdz 19.00.

Papes jūrmalā varēs ķert vēju un viļņus. „Pūķaraga Pūķu diena 2010” [0] 

19.05.2010

Jūras un vēja stihijas cienītāji 22. maijā tiek aicināti uz Kurzemes jūrmalu pie Papes, kur notiks pasākums „Pūķaraga Pūķu diena 2010”. Tajā paredzēts kaitbords, paraplanierisms, pūķu laišana un citas aizraujošas aktivitātes. Pasākuma organizators, atpūtas komplekss „Pūķarags” šajā dienā rīko akciju, piedāvājot kempinga pakalpojumus visiem „Pūķu dienas” apmeklētājiem par brīvu.

ĀM brīdina tūristus par iespējamām rindām vīzu saņemšanai pārstāvniecībās [0] 

18.05.2010

Saistībā ar personāla un finanšu resursu samazinājumu ārlietu dienestā vīzu pieteikumu iesniegšanai Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, it īpaši NVS reģionā, var veidoties rindas un to apstrādei vasaras sezonā būs nepieciešams ilgāks laiks, brīdina Ārlietu ministrija (ĀM).

Ventspilī aicina uz Pārventas svētkiem 2010 [0] 

18.05.2010

Sestdien, 22. maijā, Ventspilī, Ventas labajā krastā jeb Pārventā notiks ,,Pārventas svētki 2010’’. Pasākums norisināsies jau otro gadu – Pārventas svētku tradīcija pēc Ventspils 3.vidusskolas direktores Veras Šengelijas iniciatīvas aizsākās pērn. Pasākumi norisināsies dažādās vietās Pārventā.

V Starptautiskais amerikāņu auto salidojums "Saulkrasti 2010. Anniversary picnic" [0] 

17.05.2010

Četrus gadus biedrība "Amerikāņu auto klubs" ir pulcējusi amerikāņu automašīnu cienītājus no dažādām Eiropas valstīm. Arī šis gads nebūs izņēmums. 5. jūnijā, dažādu gadagājumu spēkrati no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas un citām valstīm laipni aicināti piekto reizi tikties Latvijā. Šogad par tikšanās vietu izvēlēti Saulkrasti – pilsēta tuvāk saulei.

Krievija gatavojas attīstīt ātrvilcienu maršrutu tīklu  

15.05.2010

Krievija gatavojas aktīvi attīstīt ātrvilcienu satiksmi gan iekšzemē, gan ar kaimiņvalstīm, šonedēļ Dzelzceļa transporta sadarbības padomes sēdes laikā apstiprināja Krievijas Dzelzceļa (KDz) amatpersonas.

Latvijas Veclaiku divriteņu klubs aicina pievienoties velosipēdu Tvīda braucienam 2010. gada 23. maijā Liepājā [0] 

14.05.2010

Tvīda brauciens - no angļu valodas „Tweed run” - ir neformāla velokultūras kustība, kuras tradīcijas centrā ir veclaicīgo velosipēdu un īpašo retro tērpu parāde. Pirmais šāds brauciens notika Londonā 2009. gadā. Tas guva lielu atzinību un vēlāk izplatījās arī Amerikas, Rietumeiropas un citās pasaules lielpilsētās.

Izdoti jauni Valkas/Valgas tūrisma bukleti [0] 

14.05.2010

ES Igaunijas-Latvijas Programmas 2007-2013 projekta "IAVV-Increasing the Attractiveness of Valga-Valka" ("Valgas-Valkas atraktivitātes uzlabošana") ietvaros izdoti jauni abu dvīņu pilsētu tūrisma bukleti. Tie ir bezmaksas un ikviens interesents tos var saņemt Valkas novada tūrisma informācijas birojā.

Iznāk tūrisma buklets „Ventspils bērniem un jauniešiem” [0] 

14.05.2010

Sestdien, 15.maijā, Ventspils Tirgus laukumā, kur plkst. 12:00 sāksies Ventspils Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums, mazie Ventspils apmeklētāji varēs saņemt jaunu - tieši sev adresētu Ventspils tūrisma bukletu.

Izveido savu Ventspils piemiņas monētu! [0] 

13.05.2010

Ventspils vecpilsētas sirdī – Tirgus laukumā pie zvanu torņa atrodas mūsdienīgs piemiņas monētu izgatavošanas automāts, ar kura palīdzību katrs interesents var iesaistīties nelielā piedzīvojumā un izveidot pats savu Ventspils piemiņas monētu.

Latvija ir labs partneris [0] 

13.05.2010

BA "Turība" un Pasaules tūrisma organizācija ar Ugandas valdības atbalstu īstenos kopīgu izglītības projektu.

Biznesa augstskolas Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa pastāstīja, ka šis projekts tapis sadarbībā ar ANO Pasaules tūrisma organizāciju (PTO) un paredz pasniedzēju, studentu apmaiņu, kā arī mācību literatūras iegādi Ugandas augstskolās. Projekta gaitā Biznesa augstskola sadarbosies arī ar Bredas tūrisma augstskolu Nīderlandē.
 

Ventspils tūrisma mājas lapa būs pieejama arī lietuviešu valodā [0] 

13.05.2010

Piektdien, 14. maijā, uzsākot jauno tūrisma sezonu, būs pieejama Ventspils tūrisma mājas lapas www.tourism.ventspils.lv versija lietuviešu valodā, ko sagatavojis Tūrisma informācijas centrs. Lietuviešu valodā mājas lapā būs pieejama visa stacionārā informācija un pasākumu plāns katram mēnesim. Pašlaik tūrisma lapa ir pieejama latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz bezmaksas ekskursijām 22. maijā Ziemeļkurzemē  [0] 

12.05.2010

2010. gads ir Starptautiskais bioloģiskās daudzveidības gads. Gada devīze „Daudzveidība ir dzīvība” liek domāt par tajā ielikto jēgu: katrai dzīvības formai, lielai vai mazai ir izšķiroša nozīme visas planētas kopējā dzīvības mistērijā.

Ventspils Piedzīvojumu parkā atklāj pilsētas tūrisma sezonu [0] 

12.05.2010

Sestdien, 15. maijā, Ventspils tūrisma sezonas atklāšanas ietvaros, jautras izdarības notiks arī vienā no lielākajiem pilsētas tūrisma objektiem – Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Bruģē ceļu bezvīzu režīmam [0] 

12.05.2010

Es un Krievija centīsies paātrināt bezvīzu režīma ieviešanu. Par to liecina pirmdien, 10. maijā Briselē notikusī ES ārlietu ministru sanāksme, kurā apspriesta iespēja gaidāmajā samitā noteikt Krievijai vadlīnijas bezvīzu režīma ieviešanai. Bezvīzu režīms ar Krieviju kā mērķis tika izvirzīts ES un Krievijas samitā 2003. gadā.

Rīgas Tūrisma attīstības birojs un Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbosies tūrisma veicināšanā [0] 

12.05.2010

Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) parakstījis līgumu ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) par sadarbību tūrisma veicināšanas jomā. Līgums paredz virkni sadarbības virzienu, kas paver plašas iespējas Rīgas un Latvijas tūrisma piedāvājuma veidošanā un popularizēšanā ārvalstīs.

Projekts "Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010"  [0] 

12.05.2010

Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju ir uzsākusi Eiropas Komisijas projekta "Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010" ("European Destinations of Excellence" - EDEN) īstenošanu Latvijā. Projekta ietvaros norisināsies konkurss, kurā tiks noskaidrots šī gada perspektīvākais tūrisma galamērķis Latvijā, kas atbilst EDEN inovāciju un ilgtspējīgas tūrisma attīstības kritērijiem.

Pirmo reizi Ventspilī - atvērto durvju diena naktsmītnēs! [0] 

11.05.2010

Sestdien, 15. maijā, no plkst. 12:00 līdz plkst. 15:00 Ventspils tūrisma sezonas atklāšanas svētku ietvaros pilsētas naktsmītņu īpašnieki un Tūrisma informācijas centrs aicina ikvienu interesentu apmeklēt Atvērto durvju dienu pilsētas naktsmītnēs.

Muzeju nakts Karostas cietumā [0] 

11.05.2010

Karostas cietums šogad aktīvi piedalīsies Muzeju naktī 15. maijā. Muzeju nakts ietvaros tiks prezentēti šīs sezonas jaunumi – velo ekskursijas, kā arī jaunā filma „Karosta”. Pulksten 20:00 interesentus pie cietuma gaidīs velo gids, un visiem būs iespēja doties velo tūrē pa Karostu. Ja kādam nav velosipēda, to varēs izīrēt arī cietumā. Tomēr jārēķinās, ka izīrējamo velosipēdu skaits ir ierobežots.
 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!