Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latgaļu vārda svētki Āraišos un Cēsīs [0] 

19.09.2013

22. septembris ir Baltu vienības diena. Āraišu arheoloģiskais muzejparks un Kultūrvēsturiskās vides saglabāšanas biedrība (KVSB) aicina šo dienu veltīt senajiem latgaļiem, jo aprit 900 gadi, kopš rakstos pieminēts seno latgaļu vārds. Nestora hronikā „Pagājušo laiku stāsts”, kas datēta ar 1113.gadu, pirmo reizi vārdā saukti latgaļi un Latgaļu zemes nosaukums.

Rudens ražas svētki Brīvdabas muzejā [0] 

19.09.2013

22. septembrī no plkst. 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar Rudens saulstāvju laika dziesmām, dejām un ražas tirdziņu.

Liepāja veidojas par aktīvās atpūtas centru [0] 

18.09.2013

Šī gada vasarā Liepājas aktīvās atpūtas piedāvājumu klāsts papildinājies ar vairākiem jaunumiem: gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem ir iespējas aktīvi atpūsties un sportot ne tikai uz sauszemes, bet arī uz ūdens un gaisā.

Balso par labāko Ventspils 2013. gada fotoattēlu  [0] 

18.09.2013

Ventspils pilsētas domes fotokonkursa konkursa komisija izvērtējusi Ventspils 2013. gada Fotoattēlu konkursam iesniegtos darbus. Četrdesmit labākos var apskatīt un novērtēt balsojot portālā www.ventspils.lv sadaļā „Lielā aptauja”. 

Jelgavai tuvojas Latvijas lielākais alnis [0] 

18.09.2013

Drīzumā Jelgavas iedzīvotāju uzmanību pievērsīs Latvijā varenākais sešus metrus augstais metāla alnis. Visas cinkotās skulptūras līnijas tiek vērstas uz augšu, kas raisa asociācijas ar Jelgavas straujo augšupeju gan infrastruktūrā, gan tūrismā.

Karosta atver durvis 22.septembrī un aicina uz artilērijas noliktavām [0] 

16.09.2013

Šajā nedēļas nogalē visi interesenti tiek aicināti Karostā uz aizraujošu bezmaksas ekskursiju, ko vadīs Karostas vēstures speciālists Juris Raķis. 

Piedāvājums skolēnu ekskursijām Balvu novadā [0] 

13.09.2013
Piedāvājumā ir apkopota informācija par izziņas un kultūras tūrisma vietām Balvu pilsētā un apkārtnē, kas būtu interesantas un piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem, kā arī dažāda lieluma grupām. Viesojoties šeit, jums būs iespēja gan iepazīt Balvu pilsētas vēsturi un noskaidrot “kas muzejam vēderā”, gan pašiem iemēģināt roku kāda amata prasmē vai izzināt senākas un jaunākas spēles un rotaļas.

Ekskursija uz Jaunsvirlaukas un Salgales pagastiem [0] 

11.09.2013

Sestdien, 14. septembrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā uz Jaunsvirlaukas un Salgales pagastiem. Ekskursijas laikā iepazīsim dzīvi Lielupes abos krastos, divos novados – Jelgavas un Ozolnieku.

„Siguldas minerālūdens” aicina kopīgi svinēt Gaujas nacionālā parka 40 gadu jubileju. [0] 

10.09.2013

Šogad Latvijas lielākais un vecākais nacionālais parks - Gaujas nacionālais parks (GNP) svin 40 gadu jubileju.Uzņēmums SIA „Siguldas minerālūdens”, kas ir dabīgā minerālūdens „Sigulda” un „Turaida” ražotājs, šogad, kā veltījumu Gaujas nacionālajam parkam 40 gadu jubilejā radījis jaunu produktu – dzeramo ūdeni „Gauja”, kas jau krietnu laiku ir pieejams tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Ābolu balle Jūrkalnē [0] 

09.09.2013

14. septembrī sākot no plkst. 11.00 Jūrkalnē jau trešo gadu notiks Ābolu balle, noslēdzot šī gada Jūrkalnes tūrisma vasaras sezonu. Tikšanās vieta – Ugunspļava.

Bauskas pils tornī pēdējo reizi vēros zvaigznes  [0] 

09.09.2013

Sestdien, 14. septembrī plkst. 21:00 Bauskas pilī trešo gadu vēros zvaigznes. Šogad astronomi Arnis un Anna Ginteri stāstīs par planētu „Marss” un kosmosa kuģiem. Marss cilvēkus ir vilinājis kopš senatnes, uz to ir devušies daudzi kosmiskie aparāti un centušies noskaidrot, vai mēs Visumā esam vieni.

Eiropas kultūras mantojuma diena Turaidā [0] 

09.09.2013

Katru gadu septembra otrajā nedēļā Latvijā un citās Eiropas valstīs notiek Eiropas kultūras mantojuma dienas, kurās tiek popularizēts kultūras mantojums. Latvijā tās organizē Valsts pieminekļu aizsardzības inspekcija sadarbībā ar daudzām kultūras iestādēm. 2013. gadā Eiropas kultūras mantojuma dienu izvēlētā tēma ir - „Skolas kultūras pieminekļos”, pievēršot uzmanību skolām un citām izglītības iestādēm, kas atrodas kultūras pieminekļos vai kultūrvēsturiski vērtīgās ēkās. No 13. – 15.septembrim visā Latvijā notiks dažādi pasākumi, kuru ietvaros dažādās formās interesentus iepazīstinās ar kultūras mantojumu.

Krieviski rakstošo Latvijas mēdiju vizīte Kurzemē [0] 

05.09.2013

3.septembrī krieviski rakstošie Latvijas mēdiji piedalījās žurnālistu vizītē Kurzemē. Šoreiz tika iepazīta Rīgas tuvākā daļa – Ziemeļaustrumkurzeme – Tukuma un Talsu apkārtne. 

Seno amatu diena Brīvdabas muzejā [0] 

05.09.2013

Katru gadu septembra otrajā svētdienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā pulcējas amatnieki no visas Latvijas, demonstrējot sava aroda noslēpumus un darbu tapšanas procesu. Arī šogad, 8. septembrī no plkst. 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejs aicina uz Seno amatu dienu.

Piedzīvojumiem bagāta jaunā mācību gada sagaidīšana labdarības pasākumā „Zaķītis lec uz skolu!” [0] 

04.09.2013

Šā gada 1. septembrī, Stopiņu novadā, sporta laukumā pie Ulbrokas ezera norisinājās labdarības pasākums „Zaķītis lec uz skolu!”, kuru organizēja biedrība „Reāls Piedzīvojums”, sadarbībā ar Stopiņu novada domi un Stopiņa novada jaunsargiem. Ikvienam pasākuma apmeklētājam bija iespēja skatīties asprātīgu leļļu izrādi „Kas zaķīti pasargās?” un, iepriekš piesakoties, piedalīties „Veselības un aktivitāšu trasē”.

4. septembrī atklās izstādi “Riga Food 2013” [0] 

03.09.2013

4. septembrī sāksies un līdz 7. septembrim Rīgā turpināsies izstāde “Riga Food 2013”, kas kļuvusi par plašāko pārtikas nozares izstādi Baltijas valstīs. 

Gulbenes novads – lieliska vieta skolēnu ekskursijām  

02.09.2013

Šajā rudens sezonā, domājot par skolēniem un, protams, skolotājiem, PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” ir apkopojis 34 ekskursiju iespējas Gulbenes novadā un izveidojis plašu un interesantu piedāvājumu skolām, kur katrs atradīs sev piemērotāko. 

Orientēšanās sacensības „Metāla pēdas Jelgavā” [0] 

30.08.2013

Metāla svētku laikā 7. septembrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina kājāmgājējus un velosipēdistus piedalīties orientēšanās sacensībās „Metāla pēdas Jelgavā”, atrodot dažādus pilsētvides objektus, kas veidoti no metāla. Dalībniekiem būs iespēja gan iepazīt pilsētu, gan veidot maršrutu orientēšanās uzdevuma izpildei, gan uzzināt daudz jauna par objektiem Jelgavā, kā arī patīkami pavadīt laiku.

Iepazīsti Lielo tīreli [0] 

30.08.2013

Pēc vairāku gadu rekonstrukcijas apmeklētājiem atkal ir pieejamas Ķemeru nacionālā parka Lielā tīreļa laipas. 

Rudens Brīvdabas muzejā. Septembra pasākumi un notikumi [0] 

29.08.2013

Aizvadot vasaru un sveicot rudeni, septembrī Brīvdabas muzejs apmeklētājus aicina uz vairākiem pasākumiem: Spēļu un rotaļu dienu 1. septembrī, Seno amatu dienu 8. septembrī, kā arī uz Rudens ražas svētkiem 22.septembrī, kā arī septembrī brīvdabas muzejā aizsāksies projekts AMATNIEKU DARBNĪCA „TILTS”.

Bānīša svētki - Bānītim 110 !  [0] 

29.08.2013

7.septembrī Stāmerienas stacijā norisināsies Bānīša 110. jubilejas svinības. Svētkos baudīsim godu bazāra jautrību, atrakcijas, interesantus notikumus bērniem „Pasaku namā", liesim papīru „Bānīša svētku rakstam", būs iespēja vizināties ar zirgiem un brauciens ar autobusu apkārt Stāmerienas ezeram.

Labdarības akcijas „Uzcel savu baznīcu!” lielkoncerts Bruknā izskanējis [0] 

28.08.2013

Sestdien, 24.augustā pa ikdienā klusajiem Dāviņu pagasta ceļiem Bruknas virzienā no visām debess pusēm plūda automašīnu straumes. To mērķis bija sasniegt Bruknas muižu, kur jau otro gadu notika labdarības akcijas "Uzcel savu baznīcu!" gada centrālais notikums – lielkoncerts. 

Izstādē „Riga Food 2013” noteiks labāko Baltijā ražoto kvasu  [0] 

28.08.2013

Kā izvēlēties labāko, gardāko kvasu vai iesala dzērienu veikalu pilnajos plauktos? Šo jautājumu bieži vien uzdod ikviens no mums. Šogad biedrība “Alus brālība” nāk talkā un, lai noteiktu labāko graudaugu un iesala izcelsmes bezalkoholisko dzērienu, starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food 2013” pirmoreiz rīko Baltijas valstīs ražotā kvasa un iesala dzērienu konkursu.

Marts sāksies ar tūrisma ralliju „Ziemas festivāls” [0] Video

24.08.2013

2014. gada 1. martā notiks kārtējais portāla www.atputasbazes.lv organizētais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens „Ziemas festivāls”.  Baudīsim ziemas piedzīvojumus Vidzemē un reizē arī sveiksim pavasara tuvošanos. Šoreiz starts, finišs, noslēguma pasākums, uzvarētāju apbalvošana, pirmie kontrolpunkti un apskates objekti  paredzēti Siguldā.

Rēzekne aicina - Tio saldējuma svētki, Zeimuļa viena gada svinības un citi pasākumi [0] 

22.08.2013

Piektdienā, proti, 23. augusta pulksten 11.00, apmeklētājus Rēzeknes viesus un apmeklētājus aicina Tio Saldējuma svētki, kas norisināsies Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā.

Lietuvas un Somijas žurnālisti iepazīs tūrisma piedāvājumu Zemgalē [0] 

21.08.2013

No 21. līdz 24. augustam Rīgā un Zemgalē viesojas seši mediju pārstāvji no Lietuvas un Somijas. Žurnālistu uzmanībai tiks piedāvāti ne tikai kultūras un vēsturiski apskates objekti, bet arī gastronomiskā un industriālā tūrisma iespējas Jelgavā un tās apkārtnē.

 

Raimonds Pauls, Regate un Lauki ienāk Jelgavā [0] 

21.08.2013

Šo sestdien, 24, augustā, aicinām atklāt Jelgavu no jauna. Tiks svinēti 13. Piena, maizes un medus svētkus visas dienas garumā. Pasākumu maratons no 9.00 rītā līdz 2.00 naktī. Rīta stundai gardums mutē, pēcpusdienas pelde 11. RASA Piena paku regatē un vakara sadziedāšanās ar Raimondu Paulu, bet maratona finišs – jestras dejas Uzvaras parkā.

Latvijas pirts diena - šogad 14. septembrī. [1] 

20.08.2013

Latvija ir saposusies svētkiem, sprakšķēdama kurās pirts krāsns, galvu reibina pirts slotiņu smarža un pirts tējas valdzinājums lielajā māla krūzē, lāva ir noklāta ar smaržīgu zāļu paklāju, savu kārtu gaida jaunais medus masāžai un Latvijas pirts diena var sākties!  

Maizes godi Brīvdabas muzejā [0] 

20.08.2013

Šo svētdien, 25. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 12:00 līdz plkst.16:00 norisināsies Maizes godi. Būs iespēja iepazīt receptes, gatavošanas, cepšanas un ēšanas tradīcijas no dažādām Latvijas vietām. Šajā dienā muzejs apmeklētājiem piedāvā plašu programmu, kas saistīta gan ar labības audzēšanu un novākšanu, gan ar graudu apstrādi senos laikos un mūsdienās.

Noslēdzās aizraujošā piedzīvojumu nometne – „Indiāņu noslēpumi”, kur visi bērni izbaudīja indiāņu dzīves ikdienu [0] 

20.08.2013

Sadarbībā ar „AB.LV Charitable Foundation” atbalstu programmu „PALĪDZĒSIM IZAUGT! Bērnu vasara nometnes 2012-2014” ietvaros biedrība „Reāls Piedzīvojums” atbalstīja vairāku Latvijas novadu maznodrošinātos bērnus un bērnus ar īpašām vajadzībām, dodot iespēju apgūt jaunu pieredzi, zināšanas un prasmes un izzināt sevi, organizējot nometni „Indiāņu noslēpumi”. Nometne notika šī gada 5. – 9. augustam Ādažu novadā, kempingā „Leiputrija”.

Garšas tūre Jelgavā [0] 

15.08.2013

No 20. augusta līdz 1. oktobrim Jelgavā notiks akcija „Garšas tūre Jelgavā”. Akcijas ietvaros ir izstrādāts īpašs pastaigu maršruts Jelgavas pilsētas iepazīšanai, kura laikā ikvienam ir iespēja gan iepazīt Jelgavas pilsētas tūrisma un apskates objektus, gan nobaudīt pilsētas īpašo piedāvājumu – pamatēdienu „Hercoga bura”, desertu „Šarlotes skūpsts” un atspirdzinošo dzērienu „Jelgavas bellini”. Garšas tūri organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas ēdināšanas uzņēmumiem.

Gatavojoties Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem. [0] 

14.08.2013

Valsts atbildīgās institūcijas sadarbībā ar Aglonas baziliku saskaņo dienestu plānus un to gatavību drošības, sabiedriskās kārtības un ceļu satiksmes, medicīniskās palīdzības nodrošinājumam un koordinācijai Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos.

Gulbenes novada tūrisma lapā var iegādāties tūrisma piedāvājumu komplektus [0] 

13.08.2013

Jūlijā tika atvērta jauna mājas lapa www.eventsgulbene.lv, kurā ikviens ceļotgribētājs var iegādāties Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu komplektus. Savukārt sākot ar augustu, piedāvājumu komplektus latviešu, krievu un angļu valodā iespējams apskatīt un nopirkt arī Gulbenes novada tūrisma lapā www.gulbene.lv/tourism, sadaļā „Īpašie piedāvājumi”.

Mīlgrāvja Krastmalas svētki [0] 

09.08.2013

Svētdien, 11. augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Vecmīlgrāvī (Emmas ielā 2b) notiks Mīlgrāvja Krastmalas svētki, kuriem šogad dots nosaukums „Kā hercogs Jēkabs uz Āfriku brauca”. Ikviens svētku viesis varēs iejusties 17. gadsimta noskaņās, klausīties dažādu mākslinieku priekšnesumus, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās.

Pokaiņu mežā top tūrisma informācijas centrs [0] 

08.08.2013

Augusta pirmajā piektdienā  AS „ Latvijas valsts meži” apsaimniekotajā Pokaiņu mežā svinīgi tika atklāta tūrisma informācijas centra būvniecība. Šajā dienā pamatos tika ievietota kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Ķemeru svētki ! [0] 

08.08.2013

9.08.2013. 22:00 Nakts koncerts pie sēravota paviljona Ķirzaciņa. Piedalās „Barona ielas saksofonu kvartets”. Līdzi vēlams paņemt sveci vai lāpu, kā arī kādu sēžamo – segu, saliekamu krēsliņu u.tml.

23:00 Orientēšanās nakts sacensības „Mēnesnīcas taka 2013” (Pre-O distance). Neaizmirsti paņemt līdzi kompasu un lukturīti!!! Vairāk par šo OS disciplīnu uzzini šajā mājas lapā http://www.taku-o.lv/media/Taku_Opamatprincipi.pdf

Piesakies RASA Piena paku regatei [0] 

08.08.2013

Vēl tikai līdz 10. augustam iespējams pieteikties Baltijā vienīgajai un, iespējams, pasaulē labākajai RASA Piena paku laivu regatei, kura šogad notiks jau 11. reizi. Šobrīd startam 24. augustā Lielupes ūdeņos pieteikušās jau vairāk kā 20 piena paku laivu komandas.

Piebalgas amatu diena Vēveros 11. augustā [0] 

08.08.2013

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina iepazīties ar senajām amatu prasmēm, kā arī iesaistīties tautas muzicēšanā un rotaļās, pavadot dienu gleznainajā Piebalgā š.g. 11.augustā muzeja lauku nodaļā „Vēveri” no 12:00 līdz 16:00.

Festivāls VIA BALTICA notiks no 22. Līdz 31. augustam [0] 

03.08.2013

Jau trešo gadu pēc kārtas no 22. līdz 31.augustam notiks festivāls VIA BALTICA Liepājā un pirmo reizi Kuldīgā. Šogad festivāla ietvaros notiks pavisam kopā 10 koncerti, Baltijs ceļa vēsturiskajai akcijai veltīta izstāde Baltijas Brīvības ceļš. 1987. – 1991., atsevišķs koncerts un mūzikas nodarības bērnu auditorijai. Klausītājus šogad priecēs māklsinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Spānijas un Francijas.

Top filma „Liepāja – Eiropas izcilākais galamērķis 2013” [0] 

03.08.2013

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja un Latvijas Tūrisma  attīstības Valsts aģentūras uzdevumā Vides filmu studija šonedēļ veic  Liepājas reklāmas filmas “Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis 2013” filmēšanu. Filmēšana norit un līdz piektdienas pusdienlaikam turpināsies visdažādākajās Liepājas vietās. Filmēšanas grupas dalībnieki arī pauž lielu prieku, ka sastapušies ar neviltotu Liepājnieku ieinteresētību un pretimnākšanu. 

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!